INTERNETTvn Player problem z odtwarzaniem, nie działa?

Tvn Player problem z odtwarzaniem, nie działa?

Lubicie programy i seriale emitowane na antenie telewizji TVN, ale nie zawsze macie czas, by obejrzeć je w czasie emisji antenowej? Nic straconego, wystarczy, że skorzystacie z usługi TVN Player. Niestety czasem zdarza się, że odtwarzacz ten nie działa z różnych przyczyn. Poniżej znajdziecie podpowiedzi na to, jak pozbyć się problemów odtwarzaniem.

 

Tvn Player problem z odtwarzaniem, nie działa? - zdjęcie

 

Jeśli po zainstalowaniu Silverlight, TVN Player w dalszym ciągu nie wyświetla obrazu lub w ogóle nie działa to przyczyn może być kilka. Jedną z nich jest blokowanie połączenia internetowego. Aby to naprawić należy wejść w Panel sterowania, następnie Opcje internetowe i tam wybrać Połączenia > Ustawienia sieci LAN. Teraz zaznaczamy Automatycznie wykryj ustawienia. Zamykamy okno i restartujemy komputer. Po restarcie wszystko powinno wrócić do normy.

 

 

 

Jeśli jednak w dalszym ciągu mamy problem z odtwarzaniem, może to być spowodowane błędnym działaniem wtyczki Silverlight. W tym wypadku należy ją odinstalować (pamiętajcie, że robimy to kiedy wszystkie okna przeglądarki są zamknięte). Teraz musimy usunąć PlayReady. Aplikacja ta zazwyczaj znajduje się w C:\ProgramData\Microsoft\PlayReady. Kolejny krok to pobranie tzw. fixa ze strony Microsoft. Po pobraniu instalujemy go i restartujemy komputer. Po restarcie ponownie pobieramy wtyczkę Silverlight i instalujemy ją. Po takiej operacji TVN Player powinien zacząć działać poprawnie.

 

Dość popularną przyczyną błedu odtwarzania obrazu i dźwięku przez TVN Player jest blokowanie reklam na stronie przez wtyczkę AdBlock. W tym wypadku należy dodać do wtyczki wyjątek i pozwolić na wyświetlanie reklam na strone. Jeśli mamy zainstalowanego AdBlocka, klikamy w jego ikonkę (prawy, górny róg przeglądarki), a tam z listy wybieramy opcję Wstrzymaj blokowanie reklam na tej stronie. Następnie odświeżamy stronę internetową i gotowe.

 

Tvn Player problem z odtwarzaniem, nie działa? - zdjęcie 2

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: