INTERNETJak usunąć Omiboxes?

Jak usunąć Omiboxes?

Nieumiejętne korzystanie z internetu naraża użytkowników na wiele problemów. Jednym z nich jest nieświadoma instalacja uciążliwych dodatków takich jak Omniboxes. Jak się tego pozbyć?

 

Aby usunąć Omniboxes warto w pierwszej kolejności skorzystać z dedykowanego oprogramowania. Może nim być wielofunkcyjne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania i dodatków - ADWcleaner. Oprócz tego należy wszystko sprawdzić manualnie. W tym celu przechodzimy do Panelu sterowania, następnie wybieramy opcję Programy – Odinstaluj programy. Następnie na liście wyszukujemy pozycje związane z niechcianymi dodatkami.

 

Jeśli odinstalowaliśmy wszystkie niechciane komponenty, musimy zrestartować ustawienia wszystkich przeglądarek internetowych. Co prawda wiąże się to z wykasowaniem historii przeglądania, haseł i zapamiętanych formularzy, ale to jedyne pewne rozwiązanie pozbycia się złośliwego oprogramowania.

 

W zależności od rodzaju przeglądarki Internetowej – Firefox, Google Chrome, Opera itp. – opcji restartowania szukamy w ustawieniach, zazwyczaj w zakładce ustawień zaawansowanych. Warto również zweryfikować domyślne wyszukiwarki – w zależności od upodobań, powinno być to Google.pl lub inna znana nam witryna. Jeśli na liście znajdują się nieznane pozycje – wykasujmy je.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: