INTERNETJak dodać film na YouTube

Jak dodać film na YouTube

YouTube to największy na świecie serwis internetowy umożliwiający przeglądanie materiałów audio-wideo. Począwszy od oficjalny teledysków znanych wykonawców, przez trailery najnowszych hollywoodzkich produkcji, aż po amatorskie filmy nagrywane z różnych okazji. Jeśli sami chcielibyśmy wrzucić jakiś materiał wideo to poniższy poradnik podpowie, jak tego dokonać. Cała operacja nie jest bardzo skomplikowana, niemniej jednak nie każdy musi wiedzieć, jak to zrobić. Zaczynamy.

 

Jak dodać film na YouTube - zdjęcie

 

Na początku warto wspomnieć, że aby móc wrzucić jakikolwiek materiał na YouTube, musimy być tam zalogowani. Obecnie do logowanie się w serwisie YouTube możemy używać naszego konta Google, wystarczy je wcześniej sparować. Kiedy już zalogujemy się do serwisu, należy kliknąć w ikonkę Prześlij, znajdującą się tuż obok ikony trybika w prawym górnym rogu ekranu.

 

Jak dodać film na YouTube - zdjęcie 2

 

Zostaniemy przeniesieni do nowego ekranu. Tutaj naszym oczom ukaże się ogromna ikona ze strzałką oraz podpisem Wybierz plik do przesłania. Klikamy w nią. Teraz w oknie explorera wyszukujemy na naszym dysku film, który chcemy uploadować i klikamy OK. Możemy również wybrać jedną spośród trzech opcji, które odpowiadają za to, kto może nasz fil obejrzeć:

- Publiczny: film dostępny jest dla wszystkich,

- Niepubliczny: film możemy zobaczyć tylko my,

- Prywatny: film będzie dostępny wyłącznie dla tych osób, którym prześlemy specjalny link (nie będzie możliwości odnalezienia filmu poprzez wyszukiwarkę).

 

Jak dodać film na YouTube - zdjęcie 3

 

Po jakimś czasie, kiedy pasek postępu dobije do 100% oznacza to, że nasz film właśnie został załadowany! Teraz wystarczy uzupełnić informacje na jego temat, czyli tytuł, krótki opis i ewentualnie słowa kluczowe, które pomogą innym w jego odnalezieniu. Gotowe! Właśnie udało nam się załadować pierwszy film na YouTube.

 

Jak dodać film na YouTube - zdjęcie 4

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: