MOBILEJak skopiować dane z iPhone (iOS) na Androida?

Jak skopiować dane z iPhone (iOS) na Androida?

W dzisiejszych czasach wśród posiadaczy nowoczesnych smartfonów prym wiodą dwa systemy operacyjne - Android, który przebojem wdarł się na rynek zaledwie kilka lat temu oraz iOS występujący w linii iPhone od amerykańskie firmy Apple. Zarówno oprogramowanie Google, jak i marki z Cupertino ma tyleż samo zagorzałych fanów, jak i zaciętych wrogów.

 

Jak skopiować dane z iPhone (iOS) na Androida? - zdjęcie

 

Kupując nowe urządzenie stajemy przed trudnym wyborem. Niemniej jednak na korzyść Androida przemawia dostęp do przeróżnych smartfonów wielu producentów. Obecnie na sklepowych półkach aż roi się od telefonów małych, dużych, wydajnych, ze świetnym ekranem Full HD czy takich, które usatysfakcjonują melomanów dobrego brzmienia za sprawą zainstalowanego systemu głośników audiofilskiej marki. iPhone z systemem iOS również ma swoje zalety - jego system jest doskonale zoptymalizowany, dopracowany pod kątem wyglądu oraz interfejsu. Niemniej jednak ci, którzy chcieliby po jakimś czasie posiadania iPhone'a "przesiąść się" na coś z Androidem zastanawiają się nad problemem przeniesienia danych, a w szczególności listy kontaktów z jednego urządzenia na drugie. Poniższy tekst przeprowadzi Was krok po kroku przez cały proces transferu najważniejszych informacji z iOS na Androida. 

 

Jak skopiować dane z iPhone (iOS) na Androida? - zdjęcie 2 

 

Lista kontaktów

 

Tutaj do wyboru mamy kilka sposobów, aby przenieść listę kontaktów z całą jej zawartością z książki w naszym iPhonie do pamięci smartfona z Androidem. Pierwszy z nich polega na:

- należy pobrać na urządzenie Apple'a jedną z aplikacji do eksportowania kontaktów do pliku VCF lub CSV (na przykład Contact Tool). Po jej zainstalowaniu wybieramy opcję eksportu oraz format pliku. Klikamy OK i gotowe - cały proces odbywa się automatycznie. Nastepnie wyeksportowane kontakty przesyłamy na swoją skrzynkę e-mail i gotowe;

- później uruchamiamy smartfon z Androidem i z Google Play pobieramy jeden z darmowych programów do importu plików VCF lub CSV (ogromny wybór darmowych narzędzi tego typu). Działanie większości jest niezwykle intuicyjne i nawet najmniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć problemu z ich obsługą. Cały proces polega na podłączeniu smartfona do komputera i skopiowaniu z dysku komputera wcześniej wyeksportowanych kontaktów. Kolejny krok to wskazanie dokładnej ścieżki do miejsca, gdzie na karcie pamięci znajdują się pliki CSV lub VCF i kliknięciu OK. Po chwili wszystkie kontakty z iOS trafiają do książki androidowej. 

Warto jednak dodać, że metoda ta może nie zadziałać na każdym smartfonie. Istnieją bowiem modele (np. wybrane smartfony Samsunga, które nie odczytują poprawnie wszystkich danych z plików VCF/CSV.

 

Jak skopiować dane z iPhone (iOS) na Androida? - zdjęcie 3

 

Kolejnym, dość prostym, darmowym i przede wszystkim skutecznym sposobem jest integracja kontaktów z iPhone z kontem Google. Jak to zrobić?

- najpierw uruchamiamy iTunes na naszym komputerze,

- podłączamy iPhone do komputera (po chwili podłączone urządzenie pojawi się w panelu iTunes)

- teraz otwieramy zakładkę z opcjami o urządzeniu

- tutaj zaś należy wybrać Synchronizuj kontakty z" i wybieramy "Kontakty Google"

- pojawi się okno do wprowadzenia danych dotyczących naszego konta Google - login oraz hasło(jeśli takiego nie posiadamy, to najpierw musimy je założyć),

- Teraz klikamy Zastosuj i aplikacja iTunes automatycznie wyeksportuje kontakty z iPhone do konta Google

- na koniec wystarczy uruchomić smartfon z Androidem (konieczność zalogowanie się na konto, do którego eksportowaliśmy kontakty) i zsynchronizować listę kontaktów. Gotowe!

 

 

Jak skopiować dane z iPhone (iOS) na Androida? - zdjęcie 4  

 

Multimedia oraz dokumenty

 

W przypadku chęci przeniesienia posiadanych na iOS multimediów lub różnego rodzaju innych danych sprawa nie wygląda już tak dobrze. Tutaj o szczęściu mogą mówić posiadacze smartfonów Samsung z linii Galaxy. To bowiem właśnie dla nich stworzono dedykowaną aplikację o nazwie Easy Phone Sync, która w kilku krokach pozwoli na skopiowanie wszystkiego, co chcemy z iPhone do pamięci nowego urządzenia z Androidem. Mamy tutaj możliwość transferu zarówno kontaktów, jak i wiadomości SMS, zdjęć czy wideo. Easy Phone Sync ściśle współpracuje z programem iTunes. Aplikacja ta uprości do minimum morderczy, zdaniem wielu użytkowników systemu iOS, proces przenoszenia danych na smartfon z Androidem. Proponowane narzędzie znajdziecie TUTAJ.

Producent przygotował też odpowiedniego klienta, którego instalujemy na dysku naszego komputera.

 

Jak skopiować dane z iPhone (iOS) na Androida? - zdjęcie 5 

 

Czy tego typu projekty pomogą w przeciągnięciu posiadaczy iPonów na stronę systemu Google? Trudno powiedzieć. Niemniej jednak znacznie ułatwią cały proces przenoszenia danych, który chwilami może wydawać się niemal niemożliwy, szczególnie dla użytkowników ze znikomą wiedzą informatyczną. A Waszym zdaniem warto przesiąść się z iOS, na któryś ze smartfonów z Androidem?

 

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak skopiować dane z iPhone (iOS) na Androida?

  • ~ niive Firma Apple sama nakłania posiadaczy iPhona do przejścia na androida, ponieważ (chyba dla zysków wyklucza posiadaczy np. iPhona 6 z możliwości uaktualnienia systemu ios a system ios 12 powoduje, że większość aplikacji przestaje działać. Najpierw pojawia się komunikat "uaktualnij aplikacje" a gy chce się to zrobić okazuje się , że uaktualnienie działa z systemem ios 13 lub wyższym. Czyli telefon za kilka tysięcy trzeba wyrzucić to naprawdę zniecheca do jakiejkolwiek dalszej wszpółpracy z firmą Apple.
  • ~ memoniusz próbowałem obu metod i zadna nie jest skuteczna

PARTNERZY SERWISU: