INTERNETJak wyłączyć tłumaczenie stron w Google Chrome?

Jak wyłączyć tłumaczenie stron w Google Chrome?

Google Chrome to bez wątpienia jedna z najlepszych i najbardziej funkcjonalnych przeglądarek internetowych dostępnych obecnie w sieci. Mnóstwo funkcji i narzędzi to bez wątpienia jedna z zalet, ale niektóre dodatki potrafią irytować. Mowa tu między innymi o propozycjach tłumaczenia stron z innych języków na polski. Jak to wyłączyć?

Oczywiście jest to bardzo proste i nie powinno przysporzyć problemów nawet początkującym użytkownikom. Co prawda tłumaczenie stron jest przydatne, ale propozycje wyskakujące nagle w górnej części potrafią zdenerwować i zdekoncentrować – użytkownik i tak w każdej chwili może przetłumaczyć stronę klikając prawym przyciskiem myszy na wolnym polu, a następnie wybierając odpowiednią opcję z menu kontekstowego.

Aby wyłączyć tłumaczenie stron w Google Chrome uruchamiamy przeglądarkę, a następnie przechodzimy do ustawień klikając na przycisk Menu w prawym górnym rogu, a następnie wybierając „Ustawienia” z listy. W kolejnym kroku w dolnej części okna w zakładce „Ustawienia” klikamy na opcję „Pokaż ustawienia zaawansowane...”, a następnie usuwamy zaznaczenie pola „Oferuj tłumaczenie stron w innych językach”. Od teraz przeglądarka Google Chrome nie będzie oferowała tłumaczeń i tym samym nie będzie rozpraszała podczas przeglądania zagranicznych stron WWW.

Jak wyłączyć tłumaczenie stron w Google Chrome? - zdjęcie

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: