INTERNETJak dodać nowe urządzenie do Liveboxa?

Jak dodać nowe urządzenie do Liveboxa?

Jeśli korzystacie z Internetu za pośrednictwem Neostrady to prawdopodobnie używacie urządzenia o nazwie Livebox. Jeśli chcecie korzystać z bezprzewodowej sieci WiFi na wielu urządzeniach (smartfony, tablety, laptopy, smart TV) należy dodać ten sprzęt do Livebox'a. Jak to zrobić? O tym dowiecie się z treści tego poradnika.

 

Jak dodać nowe urządzenie do Liveboxa? - zdjęcie

 

Kiedy już mamy zainstalowanego i działającego Livebox'a, możemy podłączać do niego kolejne urządzenia, która komunikują się z Internetem za pośrednictwem sieci bezprzewodowej WiFi. Co należy zrobić, aby móc korzystać z bezprzewodowego połączenia?

- Najpierw spisujemy z opakowania Livebox'a (luz z samego urządzenia) klucz WEP. Ten powinien mieć dokładnie 26 znaków.

- Teraz zapamiętujemy nazwę sieci WiFi, czyli tzw. SSID. W przypadku Neostrady jest to zazwyczaj "Neostrada_xxxx", gdzie iksy to unikalny numer.

- Czas na włączenie WiFi w naszym urządzeniu (smartfon, tablet lub laptop). 

- Teraz wchodzimy w opcje wyszukiwania dostępnych sieci WiFi.

- Po odnalezieniu właściwej (Neostrada), klikamy w nią w celu połączenia.

- Pojawi się okno dialogowe, do którego należy wpisać spisany wcześniej 26 cyfrowy klucz WEP.

- Następnie klikamy Połącz.

- Ostatnią czynnością jest konieczność wciśnięcia i przytrzymania przez chwilę przycisku REG (w Livebox 1.0 znajduje się on z tyłu obudowy, w Livebox 2.0 i 3.0 z przodu). Pozwala on uwierzytelnić adres MAC nowo dodawanego urządzenia i zapisuje go w pamięci.

 

Jak dodać nowe urządzenie do Liveboxa? - zdjęcie 2

 

Jeśli wszystko wykonaliśmy poprawnie, od tej chwili możemy cieszyć się bezprzewodowym połączeniem WiFi za pomocą naszego Livebox'a.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: