INTERNETJak dzwonić za darmo przez internet?

Jak dzwonić za darmo przez internet?

Darmowe rozmowy telefoniczne to zapewne marzenie wielu z Was. Czy istnieje sposób na darmowe połączenia telefoniczne poprzez Internet? Tak, jednak wiąże się to z pewnymi obostrzeniami. Jak dzwonić za darmo przez internet dowiecie się z dalszej części tego poradnika.

 

Jak dzwonić za darmo przez internet? - zdjęcie

 

W sieci istnieje kilka serwisów internetowych, które oferują darmowe połączenia z telefonami komórkowymi i stacjonarnymi. Jeśli jednak nie chcemy płacić ani grosza za to, by móc porozmawiać ze znajomymi, musimy przygotować się na kilka warunków. Jednym z nich jest konieczność oglądania reklam wyświetlanych przed oraz w trakcie połączenia telefonicznego. Na takiej zasadzie działa między innymi serwis reklamofon.pl

 

Dzięki serwisowi reklamofon.pl możemy prowadzić darmowe rozmowy z naszego telefonu stacjonarnego, który w żaden sposób nie musi był połączony z Internetem. Aby zadzwonić za darmo dzięki prezentowanemu portalowi należy:

- wejść na stronę serwisu reklamofon.pl i dokonać darmowej rejestracji podając m.in. swój wiek oraz płeć, jak również numer telefonu,

- wybrać sponsora połączenia (firmę, której reklamy usłyszymy przed rozmową),

- następnie wpisać numer telefonu stacjonarnego, z którego będziemy wykonywać połączenie,

- kolejny krok to wpisanie numeru, na który chcemy się dodzwonić,

- Teraz wystarczy już tylko kliknąć w "Kliknij aby zadzwonić!" i gotowe!

 

Po wykonaniu tych wszystkich kroków, serwis reklamofon.pl oddzwania na nasz telefon i po jego odebraniu zostajemy automatycznie połączeni z naszym rozmówcą, którego numer wpisaliśmy przy zamawianiu połączenia. W tym czasie na ekranie naszego komputera zostają wyświetlane reklamy sponsora, którego wybraliśmy. Jedyny minus tego rozwiązania jest taki, że w czasie rozmowy należy znajdować się blisko komputera, gdyż co jakiś czas wyświetlany zostaje zegar odmierzający czas od 10 sekund w dół. Aby połączenie nie zostało przerwane, należy w niego kliknąć.

 

Jak dzwonić za darmo przez internet? - zdjęcie 2

 

Skype

Jeśli zaś chcemy dzwonić za darmo całkowicie za pomocą sieci Internet to najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z programu Skype. Ten zupełnie za darmo możecie pobrać TUTAJ. Po pobraniu i zainstalowaniu, rejestrujemy się jako nowy użytkownik podając swój nick oraz podstawowe dane. Od tej chwili możemy nawiązywać połączenia głosowe z innymi użytkownikami Skype na całym świecie i to całkowicie za darmo. Pamiętajcie jednak, aby wyposażyć się w odpowiedni zestaw słuchawkowy (wystarczą najtańsze słuchawki z mikrofonem za kilka złotych). Aby móc rozmawiać za darmo przez Skype, należy pamiętać, że osoba z którą chcemy się połączyć również musi posiadać konto na skype i być dostępna. Dodajemy ją wtedy do listy kontaktów i dzwonimy. 

 

Jak dzwonić za darmo przez internet? - zdjęcie 3

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: