SOFTWAREJak i czym otworzyć plik NFO?

Jak i czym otworzyć plik NFO?

Obecnie dokumenty najróżniejszego typu zapisywane są pod postacią ogromnej liczby formatów. Zazwyczaj jest to PDF, DOC lub DOCX ewentualnie TXT. Otwarcie takich plików nie powinno być problemem nawet dla początkującego użytkownika komputera. Problem może pojawić się w momencie, gdy chcemy otworzyć plik zapisany w formacie NFO.

Pliki NFO bardzo często dodawane są do innych plików np. instalacyjnych, multimedialnych etc. Zazwyczaj podwójne kliknięcie lewym przyciskiem myszy na takim pliku nie otwiera go, tylko wywołuje komunikat systemu Windows o nieznalezieniu odpowiedniego programu, za pomocą którego można wyświetlić zawartość tego pliku. Niestety jest to okaz nieporadności Windowsa, gdyż w większości przypadków plik ten można otworzyć w… Notatniku.

Być może w niektórych przypadkach nie zostanie zachowane formatowanie, zaś treść będzie mało czytelna i estetyczna, ale jeśli ktoś z pliku NFO chce wyciągnąć niezbędne informacje, taki sposób będzie najlepszym rozwiązaniem. Jak więc to zrobić? Aby otworzyć plik NFO wystarczy kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy, a następnie z menu kontekstowego wybrać opcję Otwórz za pomocą i kliknąć na Wybierz program domyślny….

Jak i czym otworzyć plik NFO? - zdjęcie

Po chwili pojawi się okno, w którym musimy znaleźć symbol Notatnika. Należy go zaznaczyć, następnie aktywować opcję „Zawsze używaj wybranego programu…” i kliknąć na OK. Od tej chwili wszystkie pliki NFO będą domyślnie otwierane za pomocą Notatnika.

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak i czym otworzyć plik NFO?

  • ~ MrZiolo Nic ta informacja nie pomogła.

PARTNERZY SERWISU: