INTERNETJak korzystać z profili użytkownika w Firefox?

Jak korzystać z profili użytkownika w Firefox?

Jeśli korzystamy z komputera na spółkę z innymi osobami, na przykład z jednym z członków rodziny, zapewne każdy inaczej korzysta z przeglądarki i nie chce, aby druga osoba zmieniała ustawienia, kasowała zapisane strony lub dodawała nowe. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest stworzenie osobnych profili użytkownika. Sprawdźmy, jak to działa na przykładzie przeglądarki Mozilla Firefox. 

 

O ile w przeglądarce Google Chrome (o której napiszemy już wkrótce) tworzenie i zarzadzanie profilami użytkownika nie stanowi problemu, tak w Mozilli Firefox opcja ta jest co prawda dostępna, ale jej obsługa nie jest ani intuicyjna, ani przyjazna dla początkującego użytkownika. Na szczęście istnieje dość prosty sposób na tworzenie oraz zmianę profili użytkowników w zależności od potrzeb. Jak to zrobić?

 

W pierwszej kolejności zamykamy wszystkie zakładki, przeglądarkę oraz aktywne procesu Firefoxa. Następnie klikamy na Menu Start i w polu wyszukiwania wpisujemy „firefox.exe –p”. W oknie powinna pojawić się wyszukana pozycja.

 

Jak korzystać z profili użytkownika w Firefox? - zdjęcie

 

Po otwarciu wyszukanego pliku wykonalnego pojawi się Menadżer Profili użytkownika. W niewielkim oknie możemy stworzyć nowy profil, zmienić jego nazwę lub usunąć z bazy danych. Możemy również odznaczyć opcję „Nie wyświetlaj tego okna przy uruchamianiu”, dzięki czemu za każdym razem, gdy włączymy przeglądarkę Firefox pojawi się okno wyboru profilu. W innym przypadku za każdym razem, gdy będziemy chcieli zmienić profil, będziemy musieli wpisywać komendę „firefox.exe –p” w menu start. 

 

Jak korzystać z profili użytkownika w Firefox? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: