SOFTWAREJak naprawić problem ze znikającym pulpitem?

Jak naprawić problem ze znikającym pulpitem?

Czasami korzystając z komputera, a w szczególności po uruchomieniu wielu wymagających programów (np. gry, która wymaga dużej ilości zasobów) po jej awaryjnym zamknięciu może pojawić się w problem ze znikającym pulpitem. Wbrew pozorom rozwiązanie jest bardzo proste i szybkie.

Jeśli program nagle się wyłaczy lub sami to zrobimy naciskając kombinację klawiszy Alt+F4, może pojawić się problem z błędnie wyświetlającą się zawartością pulpitu. Jest to problem z Eksploratorem Windows, który nie chce przejść z trybu pracy na tryb czuwania. Na szczęście istnieje prosty sposób, aby zmusić go do prawidłowej pracy.

W pierwszej kolejności uruchamiamy Menedżera zadań Windows poprzez wciśnięcie kombinacji klawiszy Ctrl + Shift + Esc. Po chwili pojawi się nowe okno, w którym wybieramy zakładkę „Procesy”. Na liście musimy wyszukać proces odpowiedzialny między innymi za wyświetlanie pulpitu oraz jego zawartości, czyli explorer.exe. Klikamy na tą pozycję, a następnie na przycisk „Zakończ proces”.

Jak naprawić problem ze znikającym pulpitem? - zdjęcie

Po wyłaczeniu procesu explorer.exe cały pulpit, wszystkie okna i zawartość znikną – zostanie jedynie okno Menedżera zadań Windows. Nie jest to jednak oznaka awarii. W kolejnym kroku uruchamiamy ponownie proces explorer.exe, aby przywrócić prawidłowe wyświetlanie okien, zawartości pulpitu etc. W tym celu klikamy na „Plik” w lewym górnym rogu okna, a następnie wybieramy opcję „Nowe zadanie (Uruchom...)” i w nowym oknie wpisujemy „explorer.exe”, po czym klikamy na OK.

Jak naprawić problem ze znikającym pulpitem? - zdjęcie 2

Po chwili wszystkie ikony, okna oraz zała zawartość pulpitu zostanie przywrócona.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: