SOFTWAREWindows 10 już prawie gotowy!

Windows 10 już prawie gotowy!

Zapowiadany od dłuższego czasu system operacyjny Windows 10 jest już prawie gotowy i jeszcze w te wakacje trafi na dyski naszych komputerów. Oczywiście nie na wszystkie, gdyż wbrew wcześniejszym plotkom, darmowe aktualizacje są mało realne. Sprawdźmy jednak, jak zmienił się system Microsoftu i kiedy trafi na sklepowe półki.

 

Jeśli chodzi o datę premiery, ta nie jest jeszcze dokładnie znana, ale jest więcej niż pewne, że za około miesiąc będziemy mogli instalować Windows 10 na swoich komputerach. Obecnie Microsoft poprawia wszystkie znane i zgłaszane błędy poprawiając nie tylko wygląd, ale i stabilność systemu. Szczęśliwi będą przede wszystkim ci, którzy podczas użytkowania poprzednich edycji narzekali na bezładny i niespójny interfejs. Wygląda na to, że programiści najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie wreszcie doszli do porozumienia w tej kwestii.

 

Kolejną, godną uwagi nowością jest nowa przeglądarka, znana do tej pory pod dość tajemniczą nazwą „Project Spartan”. Teraz przemianowano ją na Microsoft Edge i wydaje się, że jest to ostateczna wersja nazwy. W porównaniu do poprzedniej wersji, najnowsza odsłona została dość znacząco przebudowana, a w odpowiedzi na liczne głosy testerów firma dodała do niej przycisk strony startowej, wsparcie dla autouzupełniania formularzy i pól do wpisywania hasła, a także nowy, ciemny motyw graficzny. Co jeszcze się zmieniło?

 

Programiści sporo uwagi poświęcili dopracowywaniu asystentki głosowej Cortana. Tutaj również pojawił się ciemny motyw graficzny pasujący do reszty systemu, ale najważniejsze są oczywiście nowe funkcje. Mowa między innymi o bardziej rozbudowanym module informowania o planowanych podróżach lotniczych i integrację z Office 365. Niestety na chwilę obecną mechanizm ten działa jedynie w języku angielskim i nie wiadomo czy i kiedy pojawi się w języku Polskim. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: