INTERNETJak odinstalować Internet Explorer?

Jak odinstalować Internet Explorer?

Co prawda przeglądarka Internet Explorer nadal jest niezwykle popularna i w rankingach plasuje się na czołowych pozycjach, jednak jeśli ktoś na co dzień korzysta z Firefoxa, Opery lub Google Chrome, posiadanie przeglądarki Microsoftu na dysku jest zbędne. Radzimy, jak szybko i sprawnie odinstalować Internet Explorer.

 

Wbrew pozorom, odinstalowanie przeglądarki Internet Explorer nie jest takie proste, jakby się mogło początkowo wydawać. Programu nie usuniemy tradycyjnym sposobem, np. z poziomu Panelu sterowania i zakładki Programy i funkcje, bądź też za pomocą standardowego deinstalatora. Mimo to proces ten nie jest trudny i nawet początkujący użytkownik usunie zbędną przeglądarkę z dysku. 

 

W pierwszej kolejności klikamy na przycisk „Start”, a następnie przechodzimy do „Panelu sterowania” i wybieramy opcję „Programy i funkcje”. Następnie zamiast do zainstalowanych programów, przechodzimy do zainstalowanych aktualizacji klikając w łącze „Wyświetl zainstalowane aktualizacje” po lewej stronie okna. Następnie wyświetloną w centralnej części listę przewijamy do sekcji „Microsoft Windows” i wyszukujemy pozycję związaną z przeglądarką Internet Explorer

 

Jak odinstalować Internet Explorer? - zdjęcie

 

Następnie prawym przyciskiem myszy klikamy na pozycję z Internet Explorer i wybieramy opcję „Odinstaluj”. Zatwierdzamy swoją decyzję klikając na „Tak”, a następnie ponownie uruchamiamy komputer, aby zmiany zostały w pełni wprowadzone.

 

Jak odinstalować Internet Explorer? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: