INTERNETJak odzyskać hasło do routera?

Jak odzyskać hasło do routera?

Zdarzyło Wam się zapomnieć hasło do routera, a nie chcecie przywracać ustawień fabrycznych? Poniżej radzimy jak odzyskać hasło do routera w kilku prostych krokach.

 

Jak odzyskać hasło do routera? - zdjęcie

 

Domyślne hasło do routera

W pierwszej kolejności warto sprawdzić domyślne hasło do routera. Wbrew pozorom dużo osób nie zmienia tych ustawień od pierwszego uruchomienia. Istnieje kilka przykładów loginów i haseł domyślnych – najpopularniejsze to:

admin, admin,
admin, password,
admin, 1234
admin, user
router, router
user, user

gdzie pierwsze słowo odpowiada za login, zaś drugie za hasło. Należy pamiętać, że domyślne hasło nie zadziała w przypadku, gdy samoczynnie je zmieniliśmy.

Metoda słownikowa

Jeśli mamy pewność, że zmieniliśmy hasło, to będziemy potrzebowali programu THC-Hydra, którego można pobrac pod adresem https://dl.dropboxusercontent.com/s/wlywgq5n37zhvu6/THC-Hydra_Windows.zip. Poniżej przedstawiamy kolejne kroki, dzięki którym rozwiążemy problem:

1. Na początek musimy wypakować pobrany plik – archiwum THC-Hydra Windows.zip. Do tego celu można użyć programu WinRar.

2. Przechodzimy do Menu Start ->Wszystkie Programy -> Akcesoria -> Wiesz poleceń.

3. W nowootwartym panelu – czarna konsola – wpisujemy komendę “C:\Users\HakerEduPl\Desktop\THC-Hydra_Windows\hydra.exe” (koniecznie musi być w cudzysłowiu).

4. Teraz pozostaje użycie specjalnego słownika, który będzie wyszukiwał kolejne hasła. Może to trochę zająć, jednak jeśli mamy wskazówki dotyczące możliwego hasła, to wyszukiwanie słownikowe nie powinno zająć zbyt dużo czasu. Na czarnej konsoli wpisujemy polecenie cd “C:\Users\HakerEduPl\Desktop\THC-Hydra_Windows\”, a następnie wklejamy słownik w formacie txt. Ułatwi to wydawanie poleceń dotyczących kolejnych haseł.

 

Zapomniałeś hasła dające dostęp do opcji konfiguracyjnych routera? Nie ma obaw - mamy proste rozwiązanie, które da Ci dostęp do panelu sterowania, ale wymusi ponowną konfigurację sieci. 

 

Musisz przygotować wykałaczkę, albo innego rodzaju cieniutką rzecz, którą możesz wykorzystać do wciśnięcia przycisku reset, który znajduje się na obudowie routera. Najczęściej będzie to niewielki przycisk, z tyłu obudowy. By nikt przez przypadek go nie kliknął, jest ukryty w głębi obudowy, więc warto mieć pod ręką wykałaczkę. Wciśnij przycisk reset i poczekaj, aż urządzenie włączy się ponownie. Może to potrwać kilkanaście sekund. 

 

Jak odzyskać hasło do routera? - zdjęcie 2

 

Reset ustawień routera pozwoli na nowo skonfigurować hasło dostępowe do routera, ale będzie to jednoznaczne z ponowną konfiguracją. Cały proces konfiguracji znajdziesz w instrukcji swojego routera lub na stronie internetowej producenta urządzenia. Najczęściej domyślna nazwa użytkownika i hasła to admin, a IP, który należy wpisać w przeglądarce by dokonać konfiguracji to 192.168.0.1, 192.168.1.1 lub podobny.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: