INTERNETJak odzyskać hasło do routera?

Jak odzyskać hasło do routera?

Zdarzyło Wam się zapomnieć hasło do routera, a nie chcecie przywracać ustawień fabrycznych? Poniżej radzimy jak odzyskać hasło do routera w kilku prostych krokach.

 

 

Domyślne hasło do routera

W pierwszej kolejności warto sprawdzić domyślne hasło do routera. Wbrew pozorom dużo osób nie zmienia tych ustawień od pierwszego uruchomienia. Istnieje kilka przykładów loginów i haseł domyślnych – najpopularniejsze to:

admin, admin,
admin, password,
admin, 1234
admin, user
router, router
user, user

gdzie pierwsze słowo odpowiada za login, zaś drugie za hasło. Należy pamiętać, że domyślne hasło nie zadziała w przypadku, gdy samoczynnie je zmieniliśmy.

Metoda słownikowa

Jeśli mamy pewność, że zmieniliśmy hasło, to będziemy potrzebowali programu THC-Hydra, którego można pobrac pod adresem https://dl.dropboxusercontent.com/s/wlywgq5n37zhvu6/THC-Hydra_Windows.zip. Poniżej przedstawiamy kolejne kroki, dzięki którym rozwiążemy problem:

1. Na początek musimy wypakować pobrany plik – archiwum THC-Hydra Windows.zip. Do tego celu można użyć programu WinRar.

2. Przechodzimy do Menu Start ->Wszystkie Programy -> Akcesoria -> Wiesz poleceń.

3. W nowootwartym panelu – czarna konsola – wpisujemy komendę “C:\Users\HakerEduPl\Desktop\THC-Hydra_Windows\hydra.exe” (koniecznie musi być w cudzysłowiu).

4. Teraz pozostaje użycie specjalnego słownika, który będzie wyszukiwał kolejne hasła. Może to trochę zająć, jednak jeśli mamy wskazówki dotyczące możliwego hasła, to wyszukiwanie słownikowe nie powinno zająć zbyt dużo czasu. Na czarnej konsoli wpisujemy polecenie cd “C:\Users\HakerEduPl\Desktop\THC-Hydra_Windows\”, a następnie wklejamy słownik w formacie txt. Ułatwi to wydawanie poleceń dotyczących kolejnych haseł.

2+2=