MOBILEJak i czym otworzyć plik SWF?

Jak i czym otworzyć plik SWF?

Jeszcze kilkanaście lat temu Internet był luksusem, dziś zaś to absolutny standard, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienność. Niekiedy Internet wykorzystujemy do wyszukiwania ważnych informacji, innym razem do rozrywki np. do oglądania filmów bądź grafik. Z sieci możemy między innymi pobrać materiały w formacie SWF. Jak i czym je otworzyć?

Pliki SWF to najczęściej spotykany format animacji i grafik udostępnianych w sieci Internet. W wielkim skrócie, są to zamknięte grafiki wektorowe, stworzone dla Flasha przez Adobe. W plikach SWF mogą być zapisane różnego rodzaju animacje lub aplety o różnym stopniu interaktywności i funkcjonalności. Zazwyczaj pliki tego typu są używane do tworzenia animowanej grafiki i menu na stronach internetowych. Jeśli pobraliśmy tego typu plik i chcemy go otworzyć, lub nie działają nam animacje ani dodatki na stronach internetowych, warto zainstalować program Flash Player.

Jak i czym otworzyć plik SWF? - zdjęcie

Adobe Flash Player to wtyczka do przeglądarek internetowych pozwalająca odtwarzać animacje w formacie SWF. Adobe Flash Player posiada kilka wersji dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Flash Player dostępny jest na systemy Mac OS X, Linux i Windows. Na dobrą sprawę wystarczy zainstalować dodatek w ulubionej przeglądarce internetowej, a następnie uruchomić plik SWF bądź odświeżyć stronę internetową, na której znajdują się niedziałające wcześniej animacje, grafiki i inne materiały.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: