MOBILEProgram do animacji

Program do animacji

Wielu grafików zaczynało od prostej edycji fotografii lub tworzenia mało skomplikowanych animacji. Programy do edycji grafiki są wszystkim bardzo dobrze znane, a wśród nich prym wiedzie oczywiście Photoshop, ale jaki program będzie idealny do tworzenia animacji?

Jeśli ktoś chce rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem animacji od prostych projektów np. w języku flash, powinien sprawdzić kilka programów dostępnych w naszym dziale Projektowanie Flash. Wśród nich na uwagę zasługuje przede wszystkim Alligator Flash Designer. Do dość prosta w obsłudze aplikacja, która spodoba się każdemu miłośnikowi animacji flash, zarówno zaawansowanemu, jak i stawiającemu pierwsze kroki w tej dziedzinie. Za pomocą tego programu każdy jest w stanie stworzyć autorską animację, którą następnie może wykorzystać na stronie internetowej, blogu lub w aplikacji.

Program do animacji - zdjęcie

Warto wspomnieć, że Alligator Flash Designer umożliwia stworzenie animacji, wypełnienie tła plikiem graficznym w formacie BMP, wstawianie elementów i symboli, stworzenia intra i outra, a także używanie wbudowanych efektów. Jeśli chodzi o wspomniane efekty, w grę wchodzi między innymi wygaszenie czy zoom. Ponadto cechą szczególną jest obecność dwóch kreatorów. Jeden z nich to Kreator Pokazu Slajdów, drugi zaś to Kreator Introdukcji. Ciekawostką jest możliwość wstawiania do programu gotowych już animacji, które możemy dowolnie edytować i zmieniać. Mało? Program umożliwia również wzbogacanie animacji ścieżkami dźwiękowymi w formacie MP3 lub WAV.

Program został wyposażony w narzędzie do obróbki zdjęć oraz dodawania tekstu (również ze znacznikami HTML), a także wsparcie dla ActionScript (m.in. programowanie zdarzeń myszy). Alligator Flash Designer daje możliwość definiowania częstotliwości filmu, która domyślnie jest ustalona na 20 Hz. Zapisane projekty możemy eksportować do pliku SWF lub wygenerowanego kodu HTML wraz z wkomponowanym dziełem. Aplikacja jest dostępna w polskiej wersji językowej, więc nawet początkujący użytkownicy dość szybko odkryją wszystkie jej tajniki.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: