SOFTWAREJak otworzyć plik docx bez Worda?

Jak otworzyć plik docx bez Worda?

Nie masz Worda, a musisz otworzyć plik zapisany w formacie docx?  Nie musisz ściągać darmowego Open Office’a. Wystarczy aplikacja online – Google Docs!

 

By móc skorzystać z potężnego narzędzia jakim są Dokumenty Google, konieczne jest tylko konto Google – to samo, które być może wykorzystujesz do YouTube’a, Gmaila czy Kalendarza Google. Jeśli nie posiadasz go – musisz się zarejestrować.

 

Jak otworzyć plik docx bez Worda? - zdjęcie

 

Gdy to już mamy za sobą, wystarczy wejść na stronę drive.google.com i wybrać ikonę Prześlij. Z rozwijanego menu wybrać opcję Plik oraz znaleźć interesujący nas dokument. Po chwili plik docx pojawi się na liście dokumentów Google Drive. Teraz wystarczy go po prostu otworzyć i mamy podgląd dokumentu. 

 

Jak otworzyć plik docx bez Worda? - zdjęcie 2

 

Jeśli chcemy dokonać jakieś zmiany w tekście, konieczne jest przełączenie się na Dokumenty Google. Wówczas na liście plików Google Drive musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Otwórz za pomocą -> Dokumenty Google.

 

Jak otworzyć plik docx bez Worda? - zdjęcie 3

 

Po chwili zostajemy przeniesieni do edytora tekstu pozwalającego na modyfikacje treści, zmianę formatowania, a nawet tworzenie tabel. Dzięki Dokumenty Google możemy również wydrukować plik lub zapisać go w innym formacie, który obsługuje twój edytor tekstu zainstalowany na komputerze.

Jak otworzyć plik docx bez Worda? - zdjęcie 4

Otwieranie plików doc w android

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: