SOFTWAREJak otworzyć pliki obrazów płyt

Jak otworzyć pliki obrazów płyt

Często zdarza się tak, że w naszych zbiorach gier czy multimediów znajdują się takie, zapisane w postaci obrazu płyty (rozszerzenie *.iso). Dzięki poniższemu tekstowi dowiecie się jak w prosty i szybki sposób otworzyć taki obraz. Będzie do tego wymagane bezpłatne oprogramowanie.

 

Nasz wybór padł na Daemon Tools - jedno z najłatwiejszych w obsłudze narzędzi służących przede wszystkim do uruchamiania obrazów płyt zapisanych w formie plików *.iso. Program możemy pobrać TUTAJ.

 

Jak otworzyć pliki obrazów płyt - zdjęcie

 

Po zainstalowaniu Daemon Tools w prawym dolnym rogu ekranu (zasobnik systemy) obok zegara powinna pojawić się odpowiednia ikona. Klikamy na nią prawym klawiszem myszy. Powoduje to rozwinięcie menu podręcznego. Teraz należy wybrać opcję Virtual CD/DVD Rom, a nastepnie Set number of devices. Kolejno wybieramy 1 Drive, co oznacza, że chcemy móc skorzystać z jednego napędu wirtualnego, dzięki któremu uruchomimy posiadany na dysku obraz płyty. 

 

Jak otworzyć pliki obrazów płyt - zdjęcie 2

 

Kiedy mamy już dostępny wirtualny napęd, raz jeszcze klikamy prawym klawiszem myszy na ikonę programu Daemon Tools znajdującą się w zasobniku. Z opcji wybieramy Virtual CD/DVD Rom, a następnie Device: (tutaj oznaczenie literowe napędu wirtualnego). Teraz klikamy w Mount Image, czyli "zamontuj obraz". Na ekranie powinno pojawić się okno eksplorera, gdzie wyszukujemy interesujący nas obraz płyty ISO. Gotowe! Właśnie udało się zamontować obraz płyty.

 

Jak otworzyć pliki obrazów płyt - zdjęcie 3

 

Aby go uruchomić, przechodzimy do Mojego Komputera i tam w menu obok ikon napędów fizycznych pojawił się napęd wirtualny z zamontowanym obrazem. Klikamy dwukrotnie lewym klawiszem myszy, co skutkuje uruchomieniem płyty.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: