INTERNETJak podłączyć się do sieci wi-fi za darmo

Jak podłączyć się do sieci wi-fi za darmo

W poniższym poradniku przedstawiamy, jak podłączyć się do sieci wi-fi za darmo. Należy podkreślić, że nie zawsze będzie to możliwe i wszystko tak naprawdę zależy od zabezpieczeń danej sieci.

 

Jak podłączyć się do sieci wi-fi za darmo - zdjęcie

1. Pobieramy program CC Get MAC Address Software znajdujący się pod adresem https://cc-get-mac-address.en.lo4d.com/.

2. Upewniamy się, że posiadamy i mamy włączone połączenie Wi-Fi.

3. Instalujemy program, a następnie go uruchamiamy. Przy pierwszym uruchomieniu powinno pojawić się okienko programu. Klikamy przycisk AutoScan. W okienku Scan IP1 wpisujemy zamiast wartości domyślnej – np. 192.168.128.0 – wartość 192.168.0.0. W ten sposób na liście pojawią się nowe adresy, na które będziemy mogli się połączyć.

4. Wybieramy dowolny adres (nie każdy może działać, dlatego warto próbować kolejne) klikając lewym przyciskiem myszy, a następnie kopiujemy całą zawartość z okna MAC Address.

5. Teraz przechodzimy do pulpitu, klikamy prawym przyciskiem myszy na Mój Komputer, a następnie Właściwości. Dalej zakładka Sprzęt i Menedżer Urządzeń i uruchamiamy naszą kartę sieciową.

6. Po wyborze karty sieciowej przechodzimy do zakładki Zaawansowane, a następnie zaznaczamy opcję Local Administration MAC Network Address, natomiast w okienku Wartość z prawej strony wklejamy skopiowaną wcześniej zawartość MAC Address (punkt 4).

7. Zmiany zatwierdzamy przyciskiem OK, po czym następuje automatyczne łączenie z danym adresem. 

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: