KOMPUTERJak połączyć dwa komputery?

Jak połączyć dwa komputery?

Połączenie dwóch komputerów wydaje się wygodnym rozwiązaniem w przypadku braku bezpośredniego podłączenia do Internetu. Aby połączyć bezpośrednio dwa komputery, najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w kabel skrzyżowany sieci Ethernet, dzięki któremu utworzymy bezpośrednie połączenie kablowe. Poniżej wyjaśniamy jak połączyć ze sobą dwa komputery.

 

Jak połączyć dwa komputery? - zdjęcie

1. Zanim zakupimy kabel skrzyżowany należy sprawdzić kartę sieciową. Niektóre karty sieciowe potrafią się automatycznie wykryć, dzięki czemu nie będzie konieczny kabel skrzyżowany, a zwykły kabel Ethernet.

2. Podłączamy każdy koniec kabla skrzyżowanego do portu sieciowego. Znajduje się z tyłu każdego komputera.

3. Na jednym komputerze w którym zainstalowany jest system Windows 7 lub Windows Vista musimy przejść do odpowiednich ustawień: Menu Start -> Panel Sterowania -> wpisujemy słowo "centrum" w wyszukiwarce -> klikamy opcję Centrum sieci i udostępniania

4. U góry okna Centrum sieci i udostępniania – na mapie sieci – dwukrotnie klikamy w ikonkę Sieć niezidentyfikowana/Wiele sieci (w przypadku więcej niż jednej sieci).

5. W przypadku, gdy opcja odnajdywania sieci i udostępniania plików jest wyłączona, należy w oknie Sieć kliknąć na pasek z komunikatem „Funkcje odnajdowania sieci i udostępniania plików są wyłączone. Komputery i urządzenia sieciowe nie są widoczne. Kliknij, aby zmienić...”, po czym klikamy Włącz odnajdowanie sieci i udostępnianie plików.

6. Powinna wyświetlić się informacja o hasło administratora bądź jego potwierdzenie. Wpisujemy hasło, potwierdzamy i gotowe. 

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: