KOMPUTERJak połączyć dwa komputery?

Jak połączyć dwa komputery?

Połączenie dwóch komputerów wydaje się wygodnym rozwiązaniem w przypadku braku bezpośredniego podłączenia do Internetu. Aby połączyć bezpośrednio dwa komputery, najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w kabel skrzyżowany sieci Ethernet, dzięki któremu utworzymy bezpośrednie połączenie kablowe. Poniżej wyjaśniamy jak połączyć ze sobą dwa komputery.

 1. Zanim zakupimy kabel skrzyżowany należy sprawdzić kartę sieciową. Niektóre karty sieciowe potrafią się automatycznie wykryć, dzięki czemu nie będzie konieczny kabel skrzyżowany, a zwykły kabel Ethernet.

2. Podłączamy każdy koniec kabla skrzyżowanego do portu sieciowego. Znajduje się z tyłu każdego komputera.

3. Na jednym komputerze w którym zainstalowany jest system Windows 7 lub Windows Vista musimy przejść do odpowiednich ustawień: Menu Start -> Panel Sterowania -> wpisujemy słowo "centrum" w wyszukiwarce -> klikamy opcję Centrum sieci i udostępniania

4. U góry okna Centrum sieci i udostępniania – na mapie sieci – dwukrotnie klikamy w ikonkę Sieć niezidentyfikowana/Wiele sieci (w przypadku więcej niż jednej sieci).

5. W przypadku, gdy opcja odnajdywania sieci i udostępniania plików jest wyłączona, należy w oknie Sieć kliknąć na pasek z komunikatem „Funkcje odnajdowania sieci i udostępniania plików są wyłączone. Komputery i urządzenia sieciowe nie są widoczne. Kliknij, aby zmienić...”, po czym klikamy Włącz odnajdowanie sieci i udostępnianie plików.

6. Powinna wyświetlić się informacja o hasło administratora bądź jego potwierdzenie. Wpisujemy hasło, potwierdzamy i gotowe. 

2+2=