SOFTWAREProgram do szybkiej zmiany IP komputera

Program do szybkiej zmiany IP komputera

Jeżeli z jakiegoś powodu chcielibyście zmienić adres IP swojego komputera ale nie posiadacie wiedzy, jak tego dokonać to polecamy przeczytanie poniższego poradnika. Opiszemy w nim prosty w obsłudze program, który umożliwi zmianę IP w kilku krokach i to bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy informatycznej.

 

 

Na początek konieczne będzie pobranie odpowiedniego programu. Jego nazwa to IP Changer. Aplikacja ta jest całkowicie darmowa. Warto dodać, że nie zajmuje przy tym wiele miejsca na dysku, a jej obsługa jest naprawdę banalna. Po pobraniu i zainstalowaniu programu, uruchamiamy go. Naszym oczom powinien ukazać się panel główny. W panelu tym wyświetlone są wszystkie dane sieciowe. Mamy tutaj więc adres IP, bramki, proxy, maski sieci oraz kilka innych, nieco mniej istotnych elementów. W przypadku chęci zmiany naszego adresu IP wystarczy wpisać go w odpowiednie pole. 

 

Program do szybkiej zmiany IP komputera - zdjęcie

 

W polu Manage Connections program wyświetla dane dotyczące naszej sieci. Nas jednak najbardziej interesuje Edit IP Set. W miejscu, gdzie wyświetlane jest obecne IP możemy wpisać dowolne. Jego aktywacja następuje po kliknięciu w przycisk Activate. Po zmianie nie trzeba restartować komputera. Wszystko powinno działać jak należy.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: