SOFTWAREJak przyspieszyć wyświetlanie miniatur w systemie Windows 7?

Jak przyspieszyć wyświetlanie miniatur w systemie Windows 7?

Jeśli ktoś codziennie pracuje na komputerze wie, jak cenna jest jego sprawna i przede wszystkim szybka praca. Zwykli użytkownicy być może tego nie docenią, ale profesjonaliści, którym zależy na wydajności z pewnością skorzystają z poniższej porady. Jak więc prosto i skutecznie przyspieszyć wyświetlanie miniatur?

Podobnie jak w przypadku poprzednich porad, tak samo i w tym wypadku niezbędna będzie ingerencja w ustawienia rejestru systemowego. Dlatego też zalecamy szczególną ostrożność, gdyż błędy lub nieprawidłowe działanie może doprowadzić do uszkodzenia systemu!

Aby przejść do edycji rejestru, wchodzimy w Menu Start, a następnie wpisujemy regedit i naciskamy Enter. Po chwili pojawi się okno edytora rejestru, w którym kierujemy się do ścieżki  HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Mouse, a następnie dwukrotnie klikamy na kluczu MouseHoverTime.

Jak przyspieszyć wyświetlanie miniatur w systemie Windows 7? - zdjęcie

W nowym okienku edycji zmieniamy domyślną wartość (zazwyczaj jest to 400) na nieco niższą, np. 100. Po wprowadzeniu zmian należy kliknąć na OK, zamknąć edytor rejestru systemowego i ponownie uruchomić komputer.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: