SOFTWAREJak przyspieszyć wyświetlanie miniatur w systemie Windows 7?

Jak przyspieszyć wyświetlanie miniatur w systemie Windows 7?

Jeśli ktoś codziennie pracuje na komputerze wie, jak cenna jest jego sprawna i przede wszystkim szybka praca. Zwykli użytkownicy być może tego nie docenią, ale profesjonaliści, którym zależy na wydajności z pewnością skorzystają z poniższej porady. Jak więc prosto i skutecznie przyspieszyć wyświetlanie miniatur?

Podobnie jak w przypadku poprzednich porad, tak samo i w tym wypadku niezbędna będzie ingerencja w ustawienia rejestru systemowego. Dlatego też zalecamy szczególną ostrożność, gdyż błędy lub nieprawidłowe działanie może doprowadzić do uszkodzenia systemu!

Aby przejść do edycji rejestru, wchodzimy w Menu Start, a następnie wpisujemy regedit i naciskamy Enter. Po chwili pojawi się okno edytora rejestru, w którym kierujemy się do ścieżki  HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Mouse, a następnie dwukrotnie klikamy na kluczu MouseHoverTime.W nowym okienku edycji zmieniamy domyślną wartość (zazwyczaj jest to 400) na nieco niższą, np. 100. Po wprowadzeniu zmian należy kliknąć na OK, zamknąć edytor rejestru systemowego i ponownie uruchomić komputer.

2+2=