SOFTWAREJak poradzić sobie z zawieszającymi się programami?

Jak poradzić sobie z zawieszającymi się programami?

Jeśli często korzystamy z programu, który od czasu do czasu zawiesza się, a system nie radzi sobie z tym problemem, warto skorzystać z prostego triku. Za pomocą tego sposobu praktycznie w kilka chwil zamkniemy zawieszony program. Sprawdźmy, jak to zrobić.

Po zawieszeniu się programu system próbuje, w większości przypadków bardzo nieudolnie, odzyskać nad nim panowanie. Zazwyczaj trwa to bardzo długo i jest nieskuteczne, a my nie chcąc tracić czasu sami próbujemy zamknąć zawieszony program. Większość użytkowników próbuje otworzyć Menedżera zadań Windows i tam zamknąć proces, ale jest o wiele lepsze rozwiązanie tego problemu. Jak to zrobić?

W pierwszym kroku klikamy prawym przyciskiem myszy na pulpicie i z menu kontekstowego wybieramy „Nowy” ---> „Skrót”. Po chwili pojawi się nowe okno. W polu lokalizacji wpisujemy:

taskkill.exe /f/fi "status eq not responding"

Jak poradzić sobie z zawieszającymi się programami? - zdjęcie

Po kliknięciu na „Dalej” możemy wybrać nazwę skrótu np. Zamknij zawieszone programy itp. Po zakończeniu tworzenia, na pulpicie pojawi się nowy skrót. Od tej chwili, w momencie, gdy któryś z programów przestanie odpowiadać, wystarczy dwukrotnie kliknąć na utworzony skrót – zawieszone programy zostaną zamknięte.

Jak poradzić sobie z zawieszającymi się programami? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: