SOFTWAREJak udostępnić internet z komputera?

Jak udostępnić internet z komputera?

Co prawda internet boje rekordy popularności i jest dostępny niemal w każdym miejscu, jednak nie każdy posiada odpowiedni pakiet danych lub zasięg, aby np. obejrzeć film. Jeśli więc posiadamy komputer z dostępem do internetu, warto posiadać opcję udostępniania szybkiego internetu innym. Sprawdźmy, jak to zrobić.

 

Co prawda można odpowiednio skonfigurować system i ustawienia sieciowe, ale jest to dość skomplikowane i nie zawsze działa. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze specjalnego programu, który wszystko zrobi za nas. Mowa tu o programie mHotspot Lite, czyli prostym w obsłudze i bardzo przydatnym narzędziu, za pomocą którego zmienimy swój komputer w tzw. Hotspot udostępniając swoje połączenie internetowe innym urządzeniom np. smartfonom, tabletom, innym komputerom itp.

 

Oczywiście do poprawnego działania programu niezbędny jest komputer z odpowiednimi podzespołami, a w tym przypadku bezprzewodową kartą sieciową, która będzie w stanie obsłużyć do kilku komputerów jednocześnie. Program mHotspot Lite korzysta z technologii Virtual WiFi będącej składnikiem systemu operacyjnego Windows 7, dzięki czemu możliwe jest utworzenie tzw. hotspotu, a następnie za jego pośrednictwem udostępnić łącze internetowe innym . W przypadku zabezpieczonych hasłem punktów dostępowych transmisja szyfrowana jest poprzez WPA2. Warto również wspomnieć, że obsługa i konfiguracja programu została ograniczona do minimum, dzięki czemu nawet początkujący użytkownik bez doświadczenia informatycznego z powodzeniem poradzi sobie ze wszystkimi opcjami. 

 

Jak udostępnić internet z komputera? - zdjęcie

 

Aby udostępnić Internet za pośrednictwem programu wystarczy wskazać nazwę hotspota, ustawić hasło dostępowe i kliknąć przycisk uruchamiający wirtualny punkt dostępowy. Oprócz tego możemy ustawić maksymalną liczbę urządzeń, które będą mogły połączyć się z utworzoną siecią.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: