MOBILEJak przeglądać dokumenty Office w Google Chrome?

Jak przeglądać dokumenty Office w Google Chrome?

Nie da się ukryć, że przeglądarka internetowa już dawno przestała służyć tylko do przeglądania Internetu. Można to porównać do telefonów – dziś prowadzenie rozmów to tylko jedna z setki funkcji. Przykładem może być Google Chrome, który oprócz przeglądania stron WWW umożliwia również przeglądanie dokumentów.

 

Obecnie przeglądarki to potężne narzędzia do pracy, rozrywki czy gier. Od jakiegoś czasu przeglądarka Google Chrome może być również świetną, prostą w obsłudze i intuicyjną przeglądarką dokumentów. Rzecz jasna najpopularniejszym tego typu narzędziem na świecie jest pakiet biurowy Microsoft Office. Z elementów tego pakietu korzysta wielu użytkowników zarówno prywatnie w domu, jak i zawodowo w pracy bądź też w szkole czy na uczelni. 

 

Należy także wspomnieć, że moduł umożliwiający przeglądanie dokumentów z poziomu przeglądarki jest jeszcze w fazie beta, ale mimo wszystko Chrome Office Viewer (tak nazywa się ten dodatek) obsługuje takie formaty, jak doc, .docx, .xls, .xlsx, .ppt i .pptx. Co ciekawe, już teraz możemy zainstalować wtyczkę na swoich przeglądarkach w wersji beta, choć należy pamiętać, że jest ona jeszcze w fazie testów i może mieć problemy ze stabilnością. Tak czy inaczej sprawdźmy, jak to wszystko wygląda i jak się prezentuje.

 

Przed instalacją dodatku należy pamiętać, że jak już wspomnieliśmy jest on w fazie beta, ale co więcej, do działania wymaga przeglądarki Google Chrome także w wersji beta. Aby zainstalować dodatek, należy udać się do sklepu Chrome Web Store, a następnie przejść do dodatku Chrome Office Viewer pod tym adresem.

 

Jak przeglądać dokumenty Office w Google Chrome? - zdjęcie

 

Po instalacji Chrome Office Viewer w sekcji „Rozszerzenia” znajdziemy aktywny dodatek. Od teraz, aby otworzyć dowolny dokument z pakietu MS Office w przeglądarce Google Chrome wystarczy, że konkretny plik złapiemy za pomocą myszki, a następnie upuścimy w oknie przeglądarki. Po chwili całość zostanie wyświetlona w nowej zakładce, zaś wygodne i intuicyjne podręczne menu pozwoli na zmianę proporcji dokumentu, powiększenie, pomniejszenie, zapisanie na dysku, drukowanie etc. 

 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: