INTERNETJak ustawić zdjęcie profilowe na Facebooku?

Jak ustawić zdjęcie profilowe na Facebooku?

Kolejną ważną kwestią podczas korzystania z konta na Facebooku jest zdjęcie profilowe. To obok imienia i nazwiska najważniejszy element identyfikacyjny użytkownika. Zazwyczaj za pomocą zdjęcia możemy rozpoznać znajomych i rodzinę, tak samo oni mogą rozpoznać nas. Sprawdźmy więc jak ustawić lub zmienić zdjęcie profilowe na Facebooku.

 

Aby zmienić zdjęcie profilowe na portalu Facebook, logujemy się na swoje konto i przechodzimy do osi czasu klikając na imię i nazwisko w lewym górnym rogu ekranu. Następnie ustawiamy kursor w miejscu, w którym znajduje się zdjęcie profilowe – pojawi się opcja „Edytuj zdjęcie profilowe”.

 

Jak ustawić zdjęcie profilowe na Facebooku? - zdjęcie

 

W następnym kroku klikamy wspomnianą opcję, by otworzyć niewielkie menu. Następnie musimy określić, czy chcemy zrobić nowe zdjęcie np. za pomocą wbudowanej kamerki internetowej, dodać zdjęcie z komputera, dodać zdjęcie z przesłanych wcześniej na Facebooka fotografii, edytować miniaturę (ustawić kadrowanie etc.), czy też całkowicie usunąć zdjęcie profilowe. 

 

Istnieje również inny sposób ustawienia zdjęcia profilowego – możemy skorzystać z fotografii, które zostały przez nas przesłane na Facebooka, jak również ze zdjęć znajomych pod warunkiem, że zostaliśmy na nich oznaczeni. Aby to zrobić, wystarczy ustawić wskaźnik myszy nad zdjęciem i wybrać pozycję „Opcje”. Następnie w wyświetlonym menu wybieramy opcję „Ustaw jako zdjęcie profilowe”. Następnie wystarczy odpowiednio przyciąć i ustawić zdjęcie i kliknąć opcję „Zakończono przycinanie” pod zdjęciem. Pamiętajmy, że aktualne zdjęcie profilowe jest widoczne dla każdego – nie tylko dla znajomych, ale również wszystkich użytkowników portalu, którzy znajdą nas w wyszukiwarce. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: