INTERNETJak usunąć Delta Homes?

Jak usunąć Delta Homes?

Delta Homes to kolejny niechciany dodatek, który możemy przypadkowo zainstalować wraz z innym bezpłatnym i mało znanym programem. To tak zwany porywacz przeglądarek, który bez naszej wiedzy i zgody wyświetla reklamy i przekierowuje na różne strony internetowe.

 

Aby usunąć Delta Homes należy przejść do Panelu sterowania, a następnie wybrać opcję Programy – Odinstaluj programy. Następnie na liście wyszukujemy pozycje związane z niechcianymi dodatkami. Warto posortować listę według daty – będzie łatwiej zlokalizować pozycje, które zostały niedawno zainstalowane.

 

Jeśli odinstalowaliśmy wszystkie niechciane komponenty, musimy zrestartować ustawienia wszystkich przeglądarek internetowych. Co prawda wiąże się to z wykasowaniem historii przeglądania, haseł i zapamiętanych formularzy, ale to jedyne pewne rozwiązanie pozbycia się złośliwego oprogramowania.

 

W zależności od rodzaju przeglądarki Internetowej – Firefox, Google Chrome, Opera itp. – opcji restartowania szukamy w ustawieniach, zazwyczaj w zakładce ustawień zaawansowanych. Warto również zweryfikować domyślne wyszukiwarki – w zależności od upodobań, powinno być to Google.pl lub inna znana nam witryna. Wszystkie nieznane pozycje należy wykasować.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: