SOFTWAREProblem z Internetem Windows 7

Problem z Internetem Windows 7

Problem z Internetem w komputerach z systemem Windows 7 może wynikać z kilku powodów. Poniżej przedstawiamy istotne wskazówki, które pomogą uniknąć problemu z Internetem w Windows 7.

 

Problem z Internetem Windows 7 - zdjęcie

W pierwszej kolejności warto sprawdzić połączenie kablowe. Choć wydaje się to oczywiste, to jest to jeden z najczęstszych problemów. Kabel może być poluzowany, niewłaściwie podłączony lub uszkodzony. Jeśli mamy podejrzenie co do ostatniego przypadku, to warto sprawdzić kabel na innym komputerze.

Jeśli korzystamy z sieci bezprzewodowej, a dodatkowo z komputera przenośnego (laptop, notebook), to należy sprawdzić czy włączony jest przełącznik sieci bezprzewodowej.

Należy również sprawdzić kontrolki w modemie. Powinny świecić wszystkie jednolicie. Jeśli któraś miga w określonym przedziale czasu, może to oznaczać brak połączenia internetowego. Warto rówczas zresetować modem.

Jeśli zastosowaliśmy się do powyższych wskazówek i dalej jest problem z Internetem w Windows 7, to prawdopodobnie należy zmienić odpowiednie ustawienia w panelu sterowania. Główną przyczyną problemu jest niepoprawne działanie karty sieciowej. Poniżej pokazujemy jak sprawdzić, czy karta sieciowa działa prawidłowo:

1. Logujemy się jako administrator.

2. Przechodzimy do menu Start i w polu wyszukiwarki wpisujemy menedżer urządzeń, po czym z listy wyników klikamy w Menedżer urządzeń.

3. Wprowadzamy hasło lub je potwierdzamy w przypadku pojawienia się stosownego monitu.

4. Klikamy dwukrotnie na Karty sieciowe, po czym prawym przyciskiem myszy wybieramy obsługiwaną kartę sieciową.

5. Przechodzimy do Właściwości, po czym w obszarze Stan urządzenia sprawdzamy poprawność działania.

6. Jeśli zauważyliśmy, że karta sieciowa jest wyłączona, należy kliknąć Włącz urządzenie.

7. Warto również pobrać aktualny sterownik do karty sieciowej – powinien być dostępny na stronie producenta.

Jeśli nadal jest problem z Internetem w Windows 7 to możliwe, że używamy niewłaściwej karty sieciowej. Należy wówczas ustawić domyślną kartę sieciową. W tym celu:

1. Przechodzimy do menu Start, wpisujemy w oknie wyszukiwania wyświetl połączenia sieciowe, po czym klikamy w Wyświetl połączenia sieciowe.

2. W przypadku zainstalowanych kilku kart, domyślna karta będzie wyróżniona znacznikiem Domyślna.

3. Klikamy prawym przyciskiem myszy na właściwą kartę i potwierdzamy przyciskiem Włącz.

4. Jeśli jako urządzenie domyślne jest wyświetlona niewłaściwa karta sieciowa, wówczas wybieramy odpowiednią, klikamy prawym przyciskiem myszy jej nazwę, po czym klikamy w Ustaw jako połączenie domyślne.

5. Następnie zamykamy okno dialogowe połączeń sieciowych i sprawdzamy połączenie z siecią.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: