INTERNETJak usunąć konto Gmail?

Jak usunąć konto Gmail?

Chcesz zrezygnować z Gmaila, ale interesują Cię inne usługi Google? Pokażemy jak pozbyć się konta pocztowego, tak by nie stracić konta na YouTubie czy Google+.

 

By usunąć konto w Gmail konieczne jest przeniesienie się do panelu zarządzania konta. Wejdź do Accounts.Google.com. Tam wybierz opcję Zarządzanie danymi.

 

Jak usunąć konto Gmail? - zdjęcie

 

Następnie w oknie po prawej stronie należy wybrać Usuń usługi.

 

Jak usunąć konto Gmail? - zdjęcie 2

 

W nowym oknie pojawi się możliwość usunięcia poczty Gmail.

 

Jak usunąć konto Gmail? - zdjęcie 3

 

Po potwierdzeniu chęci pozbycia się adresu e-mail, musisz podać nowy, który będzie wykorzystywany do logowania się do innych usług Google: map, kalendarza, YouTube, Picasa, Google+ i innych. W celu zabezpieczenia przed nieuprawnionym usunięciem konta, konieczne jest podanie hasła do Konta Google.

 

Jak usunąć konto Gmail? - zdjęcie 4

 

Ostatnim etapem jest potwierdzenie usunięcia konta – zostanie ono wysłane na konto e-mail podane wcześniej. 

 

Mnóstwo Spamu, niechciane wiadomości od nieznajomych czy po prostu przepełniona skrzynka? Powodów do usunięcia konta Gmail może być mnóstwo, a oto sposób, na rozwiązanie tego problemu.

 

Pamiętajmy, aby przed usunięciem swojego konta Gmail zapisać wszystkie najważniejsze dane, gdyż po zamknięciu konta odzyskanie informacji nie będzie możliwe. Następnie przechodzimy do sekcji „Usuwanie usługi Google” i w razie potrzeby logujemy się na swoje konto.

 

Obok pozycji „Gmail” wybieramy opcję „Usuń”, a następnie wykonujemy wszystkie instrukcje wyświetlane na ekranie.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: