INTERNETJak usunąć konto pocztowe Gmail

Jak usunąć konto pocztowe Gmail

Usuwanie niechcianego konta poczty elektronicznej może czasem sprawiać problemy. To przede wszystkim ze względu dość skomplikowanych procedur, które trzeba zastosować, by trwale i skutecznie pozbyć się konta e-mail. Poniższy poradni w kilku krokach pomoże Wam pozbyć się konta Gmail w serwisie Google. 

 

Jeżeli zaczęliśmy korzystać z nowej skrzynki lub adresu mailowego i chcielibyśmy usunąć stare konto Gmail na początku musimy się na nie zalogować. Po zalogowaniu wybieramy rozwijane menu w prawym górnym rogu, a tam klikamy w USTAWIENIA.

 

Jak usunąć konto pocztowe Gmail - zdjęcie

 

Teraz pojawi się strona z kilkoma zakładkami. Tutaj zaś wybieramy tę, z etykietą KONTA I IMPORTOWANIE. Następnie w sekcji "Zmień ustawienia konta" wybieramy INNE USTAWIENIA KONTA GOOGLE.

 

Jak usunąć konto pocztowe Gmail - zdjęcie 2

 

Jak usunąć konto pocztowe Gmail - zdjęcie 3

 

Automatycznie otworzy się nowa zakładka przeglądarki. Na tej stronie wybieramy sekcję Zarządzanie Danymi i klikamy w USUŃ KONTO I DANE. Kolejnym krokiem jest konieczność potwierdzenia chęci zlikwidowania konta. Aby móc to zrobić, wystarczy zaznaczyć dwie kolejne opcje TAK CHCĘ USUNĄĆ SWOJE KONTO oraz TAK, PRZYJMUJĘ DO WIADOMOŚCI, ŻE NADAL PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚĆ...

 

Jak usunąć konto pocztowe Gmail - zdjęcie 4

 

Teraz tylko potwierdzamy swój wybór i gotowe. Nasze stare konto Google zostało trwale usunięte. Cały proces zajmuje dosłownie kilka chwil i nie jest bardzo skomplikowany.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: