INTERNETJak wrzucić stronę na serwer?

Jak wrzucić stronę na serwer?

Stworzyłeś własną stronę internetową, którą chcesz pochwalić się znajomym? W tym poradniku przedstawimy jak szybko i za darmo wrzucić stronę na serwer.

 

Jak wrzucić stronę na serwer?  - zdjęcie

Jak wrzucić stronę na serwer?

1. Przechodzimy na stronę www.friko.pl i klikamy przycisk Załóż konto.

2. Wpisujemy adres e-mail, dwukrotnie hasło, akceptujemy regulamin i potwierdzamy przyciskiem Załóż konto.

3. Klikamy przycisk Przejdź do panelu, a następnie przechodzimy do zakładki Baza Danych > Dodaj bazę.

4. W nowym oknie uzupełniamy kolejno pola: Nazwa bazy danych – wpisujemy dowolny tekst utożsamiany ze stroną, Hasło oraz Powtórz hasło – dwukrotnie wpisujemy nasze hasło, po czym klikamy w przycisk Zapisz.

5. Przechodzimy do zakładki Hosting > Dodaj nowy. W nowym oknie uzupełniamy kolejno pola: Nazwa hostingu – wpisujemy nazwę naszej strony, Adres strony – wybieramy z listy adres naszej strony, Hasło do FTP i Powtórz hasło do FTP – wpisujemy hasło naszego serwera FTP, Wybierz powierzchnię dyskową – wybieramy pojemność strony. Na końcu wybieramy kategorię, tytuł i opis dla naszej strony – ważne, aby rzeczywiście odzwierciedlały tematykę strony. Na końcu klikamy Załóż hosting.

6. Uruchamiamy program FileZilla. Klikamy Otwórz Menedżer Stron – ikonka znajdująca się pod zakładką Plik w lewym górnym rogu programu. Tworzymy Nowy adres.

7. Przechodzimy do miejsca opisanego w punkcie 5 - zakładka Hosting > Lista hostingów > Edytuj > Konto FTP i kopiujemy adres serwera FTP, którego wklejamy w programie FileZilla w zakładce Nowy Adres > Ogólne > Serwer. Poniżej zmieniamy Typ logowania na Normalny.

8. W polu Użytkownik kopiujemy adres naszej strony, podanej w punkcie 5. Poniżej podajemy hasło i klikamy w przycisk Połącz.

9. Teraz do okienka Pusta lista katalogów, znajdującego się na środku programu FileZilla, przenosimy plik HTML i ewentualnie przykładowe obrazki. Po chwili pliki zostaną automatycznie dodane na serwer i gotowe.

10. Na koniec uruchamiamy przeglądarkę internetową, wpisujemy adres naszej strony www i możemy cieszyć się stroną internetową na serwerze.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: