SOFTWAREXbox One – coraz bliżej komputera?

Xbox One – coraz bliżej komputera?

Konsole od zawsze rywalizowały z komputerami o uwagę graczy. Zarówno jedna, jak i druga frakcja mocno trzyma się swoich racji argumentując, że ich sprzęt jest najlepszy. O ile wiele lat temu granica pomiędzy konsolami i komputerami byłą wyraźna, tak teraz różnice zaczynają być mniej znaczące. Dowodem na to jest wprowadzenie obsługi myszki i klawiatury do Xboxa One. Czy to dobre rozwiązanie?

 

Konsole to pady, komputery to myszki i klawiatury – to podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami. Ale o ile do komputera możemy podłączyć pada i grać niemal jak na konsoli, tak do konsoli nie można było podłączyć klawiatury i myszki. Do teraz, bowiem Microsoft na ostatniej imprezie branżowej PAX West poinformował, że już niedługo będzie można grać za pomocą myszki i klawiatury. Czy to ma sens? Pod wieloma względami – tak.

 

Xbox One – coraz bliżej komputera? - zdjęcie

 

Xbox One – coraz bliżej komputera? - zdjęcie 2

Wielu konsolowych graczy martwi się, że podczas rozgrywek online, osoby korzystające z zestawu myszka + klawiatura będą dominowały na placu boju nie zostawiając graczom grającym na padach żadnych szans. Nie od dziś wiadomo, i nie jest to żadna tajemnica, że gra na padzie jest trudniejsza, szczególnie w przypadku strzelanek i gier, w których liczy się szybkość i precyzja. O ile w grach wyścigowych i sportowych pad to podstawa, tak atrybuty komputera mają przewagę w innych tytułach opartych na precyzji.

 

Na szczęście informatorzy z Microsoftu podają, że podczas rozgrywek online gracze będą dzieleni na grupy definiowane pod względem wykorzystywanego urządzenia. Tak więc gracze korzystający z padów będą grali w takiej samej grupie, podobnie jak gracze z myszką i klawiaturą. Będą również grupy mieszane dla tych, którzy chcą się sprawdzić. W takiej sytuacji wszystko wydaje się jasne i w pełni fair.

 

Jak widać granica pomiędzy konsolą i komputerem, szczególnie w przypadku sprzętu Microsoftu powoli się zaciera. Przykładem, oprócz powyższego, mogą być gry z serii Play Anywhere. Oznacza to, że kupując daną grę możemy z niej korzystać na konsoli i komputerze wykorzystując te same pliki zapisu.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: