SOFTWAREJak wyłączyć aktualizację Windows 7

Jak wyłączyć aktualizację Windows 7

Czasem zdarza się, że znajdujemy się w sytuacji, gdzie konieczne jest wyłączenie automatycznej aktualizacji systemu operacyjnego Windows 7. Powody są różne i nie będziemy się tutaj nad nimi rozpisywać. Poniższy tekst krótko i rzeczowo przedstawi instrukcję wyłączania automatycznej aktualizacji okienek Microsoftu z numerem 7.

 

 

Na początku uruchamiamy PANEL STEROWANIA. Kolejno, w zależności od tego, jaki mamy ustawiony widok (na przykładzie małe ikony) odnajdujemy i klikamy w okienko Windows Update. Jeżeli nie możecie odnaleźć tej opcji, to wystarczy, że użyjecie skrótu do wyszukiwania, czyli Ctrl+F i wpiszecie Windows Update.

 

 

Teraz przechodzimy do opcji ZMIEŃ USTAWIENIA i z rozwijanego menu wybieramy NIGDY NIE SPRAWDZAJ, CZY SĄ AKTUALIZACJE.

 

 

Tutaj dla pewności możemy także odznaczyć wszystkie rekomendowane przez Microsoft ustawienia. Kolejny krok to potwierdzenie swojego wyboru, klikając w przycisk OK. Na samym końcu raz jeszcze przyjdzie nam potwierdzić wybór wybierając OK.

 

 

UWAGA!

Należy pamiętać, że wyłączając aktualizacje Windows Update możemy narazić się na różnego rodzaju ataki, pozbawiając system ważnych poprawek, które dostarczane są wraz z kolejnymi aktualizacjami.

2+2=