SOFTWAREJak wyłączyć aktualizację Windows 7

Jak wyłączyć aktualizację Windows 7

Czasem zdarza się, że znajdujemy się w sytuacji, gdzie konieczne jest wyłączenie automatycznej aktualizacji systemu operacyjnego Windows 7. Powody są różne i nie będziemy się tutaj nad nimi rozpisywać. Poniższy tekst krótko i rzeczowo przedstawi instrukcję wyłączania automatycznej aktualizacji okienek Microsoftu z numerem 7.

 

 

Na początku uruchamiamy PANEL STEROWANIA. Kolejno, w zależności od tego, jaki mamy ustawiony widok (na przykładzie małe ikony) odnajdujemy i klikamy w okienko Windows Update. Jeżeli nie możecie odnaleźć tej opcji, to wystarczy, że użyjecie skrótu do wyszukiwania, czyli Ctrl+F i wpiszecie Windows Update.

 

Jak wyłączyć aktualizację Windows 7 - zdjęcie

 

Teraz przechodzimy do opcji ZMIEŃ USTAWIENIA i z rozwijanego menu wybieramy NIGDY NIE SPRAWDZAJ, CZY SĄ AKTUALIZACJE.

 

Jak wyłączyć aktualizację Windows 7 - zdjęcie 2

 

Tutaj dla pewności możemy także odznaczyć wszystkie rekomendowane przez Microsoft ustawienia. Kolejny krok to potwierdzenie swojego wyboru, klikając w przycisk OK. Na samym końcu raz jeszcze przyjdzie nam potwierdzić wybór wybierając OK.

 

Jak wyłączyć aktualizację Windows 7 - zdjęcie 3

 

UWAGA!

Należy pamiętać, że wyłączając aktualizacje Windows Update możemy narazić się na różnego rodzaju ataki, pozbawiając system ważnych poprawek, które dostarczane są wraz z kolejnymi aktualizacjami.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: