SOFTWAREJak wyłączyć Windows 8?

Jak wyłączyć Windows 8?

Jeśli ktoś do tej pory korzystał ze starszych wersji systemu Windows i nagle zakupił komputer z zainstalowanym Windowsem 8, może mieć spore problemy z jego obsługą i podstawowymi funkcjami. Sprawdźmy więc, jak wyłączyć Windows 8.

Wydawałoby się, że jest to bardzo proste zadanie, ale kafelkowe menu może początkowo sprawiać problemy. Na szczęście wystarczy kilka kroków, aby wyłączanie nie było problemem. Zacznijmy od ustalenia działania przycisku zasilania na komputerze.

Jak wyłączyć Windows 8? - zdjęcie

W pierwszej kolejności przechodzimy do ustawień systemowych, a następnie do Panelu sterowania > Sprzęt i dźwięk > Opcje zasilania i wybieramy opcję z lewej strony: „Wybierz działanie przycisków zasilania”. Następnie wybieramy opcję, aby po naciśnięciu przycisku zasilania występowała akcja ZAMKNIJ.

Możemy również skorzystać z prostych skrótów klawiszowych Alt+F4 lub Ctrl+Alt+Delete – po ich użyciu na ekranie pojawi się menu z możliwością wybrania preferowanej opcji.

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak wyłączyć Windows 8?

  • ~ Gracz334 Po co dajecie trudniejsze opcje skoro po najechaniu na róg pokazuje się pasek i tam wchodzimy w ustawienia, zasilanie i zamknij.

PARTNERZY SERWISU: