INTERNETJak wysyłać duże pliki za pomocą specjalnego serwisu?

Jak wysyłać duże pliki za pomocą specjalnego serwisu?

Ostatnio radziliśmy Wam, jak szybko i sprawnie wysyłać duże pliki z komputera na komputer. Opisaliśmy wygodną funkcję udostępniania plików w usłudze Dropbox, jak również wysyłanie ich w „paczkach” za pośrednictwem tradycyjnej poczty elektronicznej. Dziś sprawdzimy kolejną możliwość, czyli wysyłanie plików za pomocą specjalnego serwisu. 

 

Serwisy oferujące możliwość przesyłania plików pojawiły się w ogromnej ilości w momencie, gdy maksymalna pojemność załącznika zaczęła być niewystarczająca nawet dla zwykłych użytkowników domowych. Serwisy tego typu to idealna alternatywa dla tych, którzy nie posiadają konta na Dropbox, 4Sync, Sugar Sync czy SkyDrive, a z drugiej strony nie chcą męczyć się z dzieleniem plików i wysyłaniem ich pocztą elektroniczną. Na szczęście każdy ma dostęp do darmowych serwisów i potrafi pobrać plik za pośrednictwem wysłanego linku.

 

Jak wysyłać duże pliki za pomocą specjalnego serwisu? - zdjęcie

 

Pamiętajmy jednak, że tego typu serwisy, szczególnie w darmowej wersji również mają ograniczenia, które w pewnym stopniu mogą utrudnić proces wysyłania dużego pliku. Mimo to obsługa jest niezwykle prosta. Na dobrą sprawę wystarczy wybrać odpowiedni serwis, następnie wybrać plik do wysłania na serwer, skopiować wygenerowany link, a następnie wysłać go do odbiorcy za pomocą poczty e-mail lub komunikatora internetowego. Jeśli chcemy korzystać z tego typu serwisów bez ograniczeń – bez limitów wielkości plików oraz prędkości transferu, bez reklam itp. – musimy wykupić płatny abonament. Nie jest to jednak sensowne, jeśli będziemy z takiego serwisu korzystać rzadko lub wcale.

 

Takie serwisy, jak Typhon Upload lub Securely Send to bardzo dobra alternatywa dla tych, którzy chcą wysłać niewielki plik, którego waga niewiele przekracza limit na poczcie, do wielu osób jednocześnie. Jeśli jednak szukamy rozwiązania na dłuższą metę i zamierzamy wysyłać duże pliki często, po raz kolejny zalety przemawiają na korzyść znanych serwisów oferujących przestrzeń dyskową w chmurze. 

 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: