SOFTWAREJak z Windows 10 wrócić do poprzedniego systemu?

Jak z Windows 10 wrócić do poprzedniego systemu?

Jakiś czas temu udostępniono aktualizację do najnowszego systemu Windows 10. Obecnie z tej formy dystrybucji systemu skorzystało ponad 50 milionów użytkowników na całym świecie. Wielu z nich jest bardzo zadowolonych z nowych „okienek”, jednak nie brakuje rozczarowanych. Jak więc powrócić do poprzedniego systemu po aktualizacji do Windows 10?

 

Jeśli skorzystaliśmy z opcji aktualizacji do Windows 10, istnieje dość prosty sposób na powrót do poprzedniego systemu bez żadnych konsekwencji. Opcja ta oczywiście nie działa, jeśli dokonaliśmy tzw. „czystej” instalacji. Jak tego dokonać?

 

Jak z Windows 10 wrócić do poprzedniego systemu? - zdjęcie

 

W pierwszej kolejności przechodzimy do nowego panelu ustawień i wybieramy zakładkę Aktualizacje i zabezpieczenia. W następnym kroku z menu po lewej stronie wybieramy pozycję Odzyskiwanie. To właśnie tutaj znajdziemy poszukiwaną opcję – oprócz funkcji resetowania komputera do stanu początkowego i uruchamiania w trybie zaawansowanym, widoczna będzie opcja przywracania wcześniejszego systemu operacyjnego. 

 

W zależności od tego, jaki system mieliśmy poprzednio, pojawi się odpowiednia opcja powrotu do Windows 7 lub 8. System może zapytać nas o powody takiej decyzji, ale oczywiście odpowiedzi na pytania nie są obowiązkowe. Po ostatecznym potwierdzeniu rozpocznie się powrót do poprzedniego systemu. Jeśli na dyskach mamy bardzo ważne dane, warto zrobić ich kopię zapasową. Niektóre programy mogą wymagać ponownej instalacji, zaś cały proces nie powinien trwać dłużej, niż kilkanaście minut. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: