SOFTWAREBrak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio w Windows 7

Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio w Windows 7

Problem z brakiem zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio w Windows 7 pojawia się w wielu komputerach i uniemożliwia odtwarzanie dźwięków w komputerze. Jak go naprawić?

 

Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio w Windows 7 - zdjęcie

 

Najpierw możesz sprawdzić czy zainstalowany jest sterownik dźwięku. Wywołaj Menedżer urządzeń (np. wpisując w wyszukiwarkę Menedżer). Tam w zakładce Kontrolery dźwięku, wideo i gier znajdują się wszystkie urządzenia. Jeśli jest ikona głośniczka - nie ma problemu. Jeśli żółty znak zapytania - musisz doinstalować sterowniki. Gdzie one są? Na płycie ze sterowniki do płyty głównej (jeśli masz tylko zintegrowaną kartę dźwiękową), stronie internetowej producenta płyty lub karty muzycznej. Możesz wykorzystać również narzędzie do wyszukiwania sterowników. 

 

Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio w Windows 7 - zdjęcie 2

 

Jeśli w Menedżerze sterowniki są zainstalowane, a dźwięk nie działa, możesz usunąć sterowniki. Wystarczy w Menedżerze urządzeń wybrać opcję Właściwości, przejść do zakładki Sterownik i Odinstalować go. Następnie wybierz opcję Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu i poczekaj na instalację sterowników audio.

 

Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio w Windows 7 - zdjęcie 3

 

Jeśli to nie pomaga, znajdź w Panelu Sterowania zakładkę Dźwięk. Tam sprawdź jakie urządzenie jest ustawione jako domyślne - być może wkradł się błąd i twoje głośniki nie są domyślnym urządzeniem. Możesz też sprawdzić poziomy głośności, format domyślny i dokonać testu dźwięku.

 

PS. Jeśli masz problem z urządzeniem wyjściowym audio na Windows Vista możesz wykorzystać narzędzie przygotowane przez Microsoft Fix It. Wystarczy wejść na https://support.microsoft.com/kb/948481/pl, wybrać opcję uruchom teraz, pobrać narzędzie i je uruchomić.

Autor

Michał
2+2=

Komentarze - Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio w Windows 7

  • ~ rekin123p Kamil: opcja skanuj działa wtedy gdy jesteś zalogowany jako admin kompa lub lapka, a jest ta opcja po naciśnięciu jednokrotnie nazwy kompa (np.XX-Komputer)
  • ~ JaJo Po prostu nie ten sterownik HD, choć pasuje do końcowego układu scalonego dźwięku nie pasuje do płyty głównej z powodu innego adresowania w pamięci. Dlatego system nie widzi w pamięci jakiś urządzeń, ale widzi urządzenie końcowe. Taka różnica występuje w przypadku płyty głównej VIA. Trzeba więc zainstalować sterownik VIA choć instaluje się inny np. Realtek.
  • ~ Kamil jak odinstalowałem sterownik to gdzie mam wybrać opcje skanuj?
  • ~ BoS Witaj wszystko fajnie tylko chodzi o to ze wlasnie w tym panelu sterowania i zakladce DZWIEK brak jakichkolwiek urzadzen dlatego brak dzwieku i komunikat ze nie zainstalowano urzadzenia wejsciowego audio....
  • ~ sweet Pomocna stronka w 100% :))) Juuuupi! :)

PARTNERZY SERWISU: