GRYJak zacząć grać w horrory?

Jak zacząć grać w horrory?

Horrory to wdzięczny, choć trudy temat na grę wideo. Zarówno dla producenta, jak i gracza. Ten pierwszy musi odpowiednio zbudować klimat, a odbiorca, ze względu na kontrolę bohatera, przeżywa wydarzenia w inny sposób niż podczas oglądania filmu. Gry typu horror to bez wątpienia propozycja dla odważnych, ale może dać niesamowicie dużo frajdy. 

 

 Jak zacząć grać w horrory? - zdjęcie

 

Miłośnicy horrorów posiadający jedynie PC nie mogą zapoznać się ze wszystkimi wartymi uwagi tytułami. Wiele horrorów zostało stworzone przez Japończyków z myślą o konsolach. Szczególną uwagę warto zwrócić na serię Silent Hill. Dla niej nie jedna osoba kupiła PlayStation 2 (z myślą o Silent Hill 2). Bardziej wytrawny fan horrorów, może sięgnąć po tę konsolę retro, kupując ją za kilkadziesiąt złotych, i przejść do klimatycznego, mrocznego świata. Silent Hill nie straszy potworami, a klimatem, co jest niecodzienne w grach wideo.  Na szczęście, niektóre części serii pojawiły się w wersji PC. 

 

Jak zacząć grać w horrory? - zdjęcie 2

 

Nim jednak zdecydujemy się na zakup konsoli, warto sprawdzić rynek gier PC. Gdy zaczynasz grać w horrory, warto postawić na coś z głównego nurtu, czyli grę sprzedającą się w milionach sztuk, popularną serię. Do takiego grona można zaliczyć produkcje sygnowane marką Dead Space. 

 

Dead Space to połączenie gry akcji z horrorem. Twórcy zbudowali gęsty, futurystyczny klimat. Gra nie jest najstraszniejszym horrorem na świecie, ale z pewnością – może przestraszyć. Jeśli myślisz jak zacząć grać w horrory, to bez wątpienia – sprawdź Dead Space, a później kieruj się w stronę bardziej niszowych produkcji. 

 

Prawdziwym, przerażającym horrorem, z krwi i kości jest seria Amnesia. To niezależna gra, stworzona przez niewielkie studio, które potrafi mistrzowsko budować klimat zaszczucia. To pozycja dla osób o mocnych nerwach. Szczególnie gdy jest uruchamiana w nocy. 

 

Jak zacząć grać w horrory? - zdjęcie 3

 

Ciekawą propozycją dla gracza jest Among The Sleep, w której gracz wciela się w niemowlaka, który eksploruje swój pokój i sny. Mroczny klimat i ciekawe podejście do tematu.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: