GRYJak zacząć grać w horrory?

Jak zacząć grać w horrory?

Horrory to wdzięczny, choć trudy temat na grę wideo. Zarówno dla producenta, jak i gracza. Ten pierwszy musi odpowiednio zbudować klimat, a odbiorca, ze względu na kontrolę bohatera, przeżywa wydarzenia w inny sposób niż podczas oglądania filmu. Gry typu horror to bez wątpienia propozycja dla odważnych, ale może dać niesamowicie dużo frajdy. 

 

 

 

Miłośnicy horrorów posiadający jedynie PC nie mogą zapoznać się ze wszystkimi wartymi uwagi tytułami. Wiele horrorów zostało stworzone przez Japończyków z myślą o konsolach. Szczególną uwagę warto zwrócić na serię Silent Hill. Dla niej nie jedna osoba kupiła PlayStation 2 (z myślą o Silent Hill 2). Bardziej wytrawny fan horrorów, może sięgnąć po tę konsolę retro, kupując ją za kilkadziesiąt złotych, i przejść do klimatycznego, mrocznego świata. Silent Hill nie straszy potworami, a klimatem, co jest niecodzienne w grach wideo.  Na szczęście, niektóre części serii pojawiły się w wersji PC. 

 

 

Nim jednak zdecydujemy się na zakup konsoli, warto sprawdzić rynek gier PC. Gdy zaczynasz grać w horrory, warto postawić na coś z głównego nurtu, czyli grę sprzedającą się w milionach sztuk, popularną serię. Do takiego grona można zaliczyć produkcje sygnowane marką Dead Space. 

 

Dead Space to połączenie gry akcji z horrorem. Twórcy zbudowali gęsty, futurystyczny klimat. Gra nie jest najstraszniejszym horrorem na świecie, ale z pewnością – może przestraszyć. Jeśli myślisz jak zacząć grać w horrory, to bez wątpienia – sprawdź Dead Space, a później kieruj się w stronę bardziej niszowych produkcji. 

 

Prawdziwym, przerażającym horrorem, z krwi i kości jest seria Amnesia. To niezależna gra, stworzona przez niewielkie studio, które potrafi mistrzowsko budować klimat zaszczucia. To pozycja dla osób o mocnych nerwach. Szczególnie gdy jest uruchamiana w nocy. 

 

 

Ciekawą propozycją dla gracza jest Among The Sleep, w której gracz wciela się w niemowlaka, który eksploruje swój pokój i sny. Mroczny klimat i ciekawe podejście do tematu.

2+2=