GRYTom Clancy's The Division: Przetrwanie - walka o… przetrwanie?

Tom Clancy's The Division: Przetrwanie - walka o… przetrwanie?

Z grą Tom Clancy's The Division było tak, jak z ostatnimi wielkimi tytułami – wielkie zapowiedzi, obietnice, zaś po premierze lekkie rozczarowanie i coraz gorsze recenzje. Na szczęście studio poradziło sobie z krytyką oferując dobre łatki, zaś gra żyła głównie dzięki rozbudowanemu trybowi multiplayer. Mimo to liczba graczy malała, aż do teraz, bowiem pojawił się nowy dodatek – Przetrwanie (Survival).

 

Przetrwanie to drugi dodatek DLC do gry akcji Tom Clancy’s The Division, przygotowanego na platformę PC Windows przez ekipę studia Ubisoft Massive. Dodatek wchodzi w skład przepustki sezonowej do gry, choć może być także zakupiony oddzielnie, dzięki czemu wszyscy gracze będą mogli spróbować swoich sił w przetrwaniu. A trzeba przyznać, że wszystko przedstawia się bardzo ciekawie.

 

Tom Clancy's The Division: Przetrwanie - walka o… przetrwanie? - zdjęcie

 

 

W dodatku znajdziemy dodatkową i bardzo rozbudowaną misję do gry macierzystej. Co prawda akcja gdy rozgrywa się na tej samej mapie, co poprzednio, jednak jej sceneria oraz warunki zmieniły się diametralnie. Panuje bowiem potężna śnieżyca, która znacząco utrudnia wykonanie zadania. A naszym celem jest dotarcie do centrum Manhattanu, gdzie znajdują się niezbędne do przeżycia lekarstwa ratujące życie bohatera. Niestety śmigłowiec transportujący paczkę z medykamentami rozbił się, więc musimy dostać się do pakunku na piechotę. Nie mamy na to wiele czasu.

 

 

Poziom trudności jest o wiele wyższy, niż w podstawowej wersji gry. Zasoby są niewielkie, goni nas czas, natomiast inni gracze mają podobne zadanie i nie zawahają się użyć wszelkich środków, aby dotrzeć do celu. Co więcej, śmierć bohatera oznacza zaczynanie misji od nowa, przez co stopień realizmu jest naprawdę wysoki. Czy dodatek jest godny uwagi? Wydaje się, że tak, gdyż po jego premierze liczba graczy na serwerach osiągnęła poziom z okresu po premierze „podstawki”. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: