GRYProject CARS 2 – bez błędów poprzednika?

Project CARS 2 – bez błędów poprzednika?

Już za kilka dni zadebiutuje kolejna odsłona gry Project CARS. Twórcy z dumą wspominają o tym, że gra była tworzona wspólnie z graczami i według ich wskazówek. Wydaje się więc, że późniejszej narzekanie będzie bezpodstawne, bo przecież sami decydowaliśmy, jak ma wyglądać gra. Ale czy w o ogóle będą powody do narzekań?

 

Być może nie, gdyż zdaniem twórców, praktycznie każdy aspekt gry został poprawiony względem pierwowzoru. Co prawda nadal możemy zacząć karierę od dowolnego szczebla, ale pozostałe będzie trzeba odblokować w odpowiedniej kolejności. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo, jaki związek będziemy mieli z wybranym zespołem oraz czy będziemy mogli stworzyć własny, ale jeśli twórcy słuchają swoich fanów, powinni wziąć pod uwagę rozwinięcie tego aspektu.

 

Project CARS 2 – bez błędów poprzednika? - zdjęcie

 

Na uwagę zasługuje między innymi system Live Track 3.0, dzięki któremu możemy całkowicie zmienić oblicze danej trasy, a to z kolei sprawi, że nie znudzi się nam tak szybko. Wspomniany system odpowiada także za powstawanie kałuż na torze. Te z kolei mają olbrzymi wpływ na przebieg wyścigu, nawet gdy zza chmur wyłoni się już słońce. System ten przypomina nieco ten, zastosowany w Forza Motorsport 6, gdzie wjechanie w kałużę przy pełnej prędkości zazwyczaj kończy się aquaplaningiem.

  

Interesująco przedstawiają się również wyścigi poza torem. Owszem, do Project CARS 2 dodano wszelkiej maści rajdy, również na lodzie, co znacząco rozszerza możliwości oraz sprawia, że każdy miłośnik wyścigów i rajdów znajdzie tu coś dla siebie. Mowa przede wszystkim o rallycrossie, który ostatnio staje się coraz bardziej popularny.

 

Oprawa graficzna uległa oczywiście poprawie choć warto wspomnieć, że i pierwsza część była w tym temacie niezwykle zaawansowana. Modele samochodów są piękne i szczegółowe, efekty pogodowe i tym razem robią olbrzymie wrażenie, a systemy oświetlenia i efektów cząsteczkowych trzymają wysoki poziom. Oczywiście aby to wszystko zobaczyć, niezbędny będzie mocny sprzet lub najnowsza konsola.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: