SOFTWAREJak zaktualizować sterowniki w komputerze?

Jak zaktualizować sterowniki w komputerze?

Aktualne sterowniki w komputerze to nie tylko gwarancja poprawnego działania wszystkich podzespołów, stabilność systemu operacyjnego i całego urządzenia, ale również bezpieczeństwo naszych plików i prywatnych danych. Jak więc szybko, sprawnie i skutecznie zaktualizować sterowniki w komputerze?

 

Możemy co prawda zdać się na system operacyjny, który czasem sam znajdzie sterownik, albo szukać ich na własną rękę w sieci, ale o wiele wygodniejszym sposobem jest powierzenie tego zadania specjalnemu programowi, na przykład Snappy Driver. To idealne narzędzie dla tych, którzy chcą mieć zawsze najnowsze sterowniki do wszystkich urządzeń zainstalowanych w komputerze z systemem operacyjnym Microsoft Windows. 

 

 

Program automatycznie wyszukuje aktualne oprogramowanie dla każdego komponentu, umożliwia również zainstalować nowsze wersje sterowników do starszych urządzeń. Co więcej, aplikacja nie wymaga instalacji, więc możemy jej używać np. z pamięci przenośnej USB lub z dysku wirtualnego w chmurze. Co prawda interfejs programu jest dość ubogi, prosty i nieco staromodny, ale jeśli komuś nie zależy na wyglądzie, tylko na solidności i prostocie działania, powinien docenić zamierzenia twórców programu. 

 

 

Po pobraniu programu wystarczy rozpakować archiwum do dowolnej lokalizacji, a następnie uruchomić program. W kolejnym kroku klikamy na ramkę z powiadomieniem o nowych aktualizacjach, zaś w nowym oknie wybieramy opcję „Sprawdź tylko potrzebne dla tego komputera” i naciskamy Zastosuj. Po chwili na liście pojawią się wszystkie sterowniki wymagające aktualizacji – możemy samodzielnie wybrać, które mają być zainstalowane lub zainstalować wszystkie. 

2+2=