SOFTWAREJak zaktualizować sterowniki w komputerze?

Jak zaktualizować sterowniki w komputerze?

Aktualne sterowniki w komputerze to nie tylko gwarancja poprawnego działania wszystkich podzespołów, stabilność systemu operacyjnego i całego urządzenia, ale również bezpieczeństwo naszych plików i prywatnych danych. Jak więc szybko, sprawnie i skutecznie zaktualizować sterowniki w komputerze?

 

Możemy co prawda zdać się na system operacyjny, który czasem sam znajdzie sterownik, albo szukać ich na własną rękę w sieci, ale o wiele wygodniejszym sposobem jest powierzenie tego zadania specjalnemu programowi, na przykład Snappy Driver. To idealne narzędzie dla tych, którzy chcą mieć zawsze najnowsze sterowniki do wszystkich urządzeń zainstalowanych w komputerze z systemem operacyjnym Microsoft Windows. 

 

Jak zaktualizować sterowniki w komputerze? - zdjęcie

 

Program automatycznie wyszukuje aktualne oprogramowanie dla każdego komponentu, umożliwia również zainstalować nowsze wersje sterowników do starszych urządzeń. Co więcej, aplikacja nie wymaga instalacji, więc możemy jej używać np. z pamięci przenośnej USB lub z dysku wirtualnego w chmurze. Co prawda interfejs programu jest dość ubogi, prosty i nieco staromodny, ale jeśli komuś nie zależy na wyglądzie, tylko na solidności i prostocie działania, powinien docenić zamierzenia twórców programu. 

 

Jak zaktualizować sterowniki w komputerze? - zdjęcie 2

 

Po pobraniu programu wystarczy rozpakować archiwum do dowolnej lokalizacji, a następnie uruchomić program. W kolejnym kroku klikamy na ramkę z powiadomieniem o nowych aktualizacjach, zaś w nowym oknie wybieramy opcję „Sprawdź tylko potrzebne dla tego komputera” i naciskamy Zastosuj. Po chwili na liście pojawią się wszystkie sterowniki wymagające aktualizacji – możemy samodzielnie wybrać, które mają być zainstalowane lub zainstalować wszystkie. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: