INTERNETJak założyć forum internetowe

Jak założyć forum internetowe

Forum internetowe to swojego rodzaju miejsce spotkań ludzi o podobnych zainteresowaniach, gdzie mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami, dyskutować na zaproponowane tematy lub po prostu poplotkować. Jeśli chcielibyście prowadzić własne forum internetowe to wystarczy skorzystać z usługi jednego z kilku darmowych portali. Tam zakładamy konto i odpowiednio konfigurujemy nasze nowe forum. Podpowiedź jak to zrobić znajdziecie w tekście poniżej.

 

 

W sieci jest kilka, a nawet kilkanaście portali, które oferują możliwość darmowego założenia forum internetowego. Jeden z nich to fora.pl. Na Fora.pl mamy dostęp do nieograniczonej ilości miejsca na posty naszego forum, nie musimy się więc przejmować wielkością serwera. 

 

Jak założyć forum internetowe - zdjęcie

 

Pierwsze kroki

Aby założyć pierwsze forum na Fora.pl w pasku adresu przeglądarki wpisujemy www.fora.pl. Następnie z menu, które znajduje się po lewej stronie ekranu wybieramy Załóż Własne Forum. Po chwili zostajemy przeniesieni na stronę, gdzie należy podać wszystkie podstawowe dane dotyczące naszego nowego forum. Są to miedzy innymi jego adres (nazwa), krótki opis, kategoria. Należy także wprowadzić i potwierdzić hasło, dzięki któremu będziemy logować się do panelu administracyjnego. Na końcu akceptujemy regulamin i klikamy OK. Na podany przez nas adres e-mail zostanie wysłana wiadomość, w której znajdą się wszystkie podstawowe dane naszego forum.

 

Jak założyć forum internetowe - zdjęcie 2

 

Warto zapisać gdzieś login oraz hasło, które podaliśmy podczas zakładania forum. Dane te będą potrzebne za każdym razem, kiedy będziemy logować się jako administrator.

 

W wiadomości potwierdzającej dostaliśmy adres www do panelu administracyjnego. Kopiujemy go i wklejamy w oknie przeglądarki. Teraz na ekranie pojawi się okno do logowanie, w którym podajemy wcześniej ustalone login oraz hasło.

 

Jak założyć forum internetowe - zdjęcie 3

 

Konfiguracja

Znajdujemy się teraz w panelu administratora. Dzięki niemu możemy dowolnie konfigurować nasze nowe forum. To wszystko za pośrednictwem specjalnego menu, które znajduje się z lewej strony ekranu. Pozwala ono między innymi na zakładanie nowych wątków i tematów, cenzurę niedozwolonych słów, nadawanie praw moderatora lub administratora innym użytkownikom forum, przeglądanie listy użytkowników forum, możliwość banowania lub dawania ostrzeżeń (np. za wypowiedzi niezgodne z ustalonym przez nas regulaminem).

 

Jak założyć forum internetowe - zdjęcie 4

 

Nie zabrakło tutaj także opcji, która umożliwi zmianę wyglądu forum (zmiana koloru tła, kilka różnych skórek, wielość oraz rodzaj czcionki). W ten oto sposób założyliśmy nasze pierwsze forum internetowe!

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: