INTERNETJak zmienić hasło na Facebooku?

Jak zmienić hasło na Facebooku?

Zaczynamy serię krótkich porad dotyczących portalu Facebook. Porady będą zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Na początku kwestie bezpieczeństwa, czyli jak zmienić hasło na Facebooku?

 

Bezpieczeństwo w sieci, szczególnie w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne. Argumentem może być fakt, że na portalu społecznościowym przechowujemy prywatne dane, które nie powinny trafić w niepowołane ręce. Pamiętajmy, że stworzenie skomplikowanego hasła, które będziemy od czasu do czasu zmieniać tyczy się nie tylko konta bankowego lub pocztowego, ale również portalu społecznościowego. Jeśli nie chcemy, aby ktoś postronny przypadkiem uzyskał dostęp do naszego konta, lub po prostu mamy wścibskie rodzeństwo, powinniśmy od czasu do czasu zmieniać hasło na Facebooku.

 

Jak zmienić hasło na Facebooku? - zdjęcie

 

Aby zmienić hasło na Facebooku, w pierwszej kolejności logujemy się na swoje konto, a następnie klikamy na symbol koła zębatego w górnym prawym rogu. Następnie z menu kontekstowego wybieramy opcję „Ustawienia konta”.

 

Po otwarciu nowego okna, w sekcji „Ogólne ustawienia konta” wyszukujemy zakładkę „Hasło” – znajdziemy tam również informację o tym, kiedy ostatnio zostało zmienione hasło. Aby zmienić hasło klikamy na „Edytuj”, a następnie w odpowiednie pola wpisujemy hasło bieżące, a następnie dwukrotnie wpisujemy nowe hasło. Pamiętajmy, aby unikać ciągu cyfr lub liter na klawiaturze. Najlepiej wybrać hasło, w którym znajdują się zarówno małe, jak i duże litery, znaki oraz cyfry. Po wpisaniu nowego hasła klikamy na „Zapisz zmiany”. Od teraz logując się na swoje konto będziemy korzystać z nowego hasła. 

 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: