INTERNETJak zmienić stronę startową w Operze?

Jak zmienić stronę startową w Operze?

Przeglądarka internetowa Opera należy do czołówki najpopularniejszych tego typu programów - zaraz obok Google Chrome, Mozilli Firefox, Safari czy Internet Explorera. Jej głównymi zaletami są przede wszystkim szybkość działania oraz prostota obsługi. Niemniej jednak dla początkujących użytkowników niektóre funkcje nie zawsze są od razu jasne. W dalszej części tekstu podpowiemy jak szybki i prosto ustawić stronę startową w przeglądarce Opera.

 

Jak zmienić stronę startową w Operze? - zdjęcie

 

Po zainstalowaniu i uruchomieniu przeglądarki, w oknie adresowym wpisujemy adres strony www, którą chcemy ustawić jako startową. Po jej załadowaniu wciskamy jednocześnie klawisze Ctrl + F12. Teraz klikamy w przycisk Użyj bieżącej, aby ustawić wyświetlaną stronę jako stronę główną naszej nowej przeglądarki. Od tej chwili nasz ulubiony serwis internetowy będzie nam już zawsze towarzyszył przy każdorazowym uruchomieniu Opery.

 

Całą operację możemy wykonać także poprzez wchodzenie w opcje przeglądarki, bez używania skrótów. W tym celu klikamy w Ustawienia, następnie przechodzimy do opcji Preferencje i kolejno do Ogólne. Teraz w polu Strona główna wpisujemy adres strony internetowej, którą chcemy ustawić. Gotowe.

 

Obecnie na rynku jest kilka niezwykle popularnych, darmowych przeglądarek internetowych. To, którą z nich wybieramy zależy tak naprawdę od naszych osobistych preferencji i przyzwyczajeń, gdyż wszystkie z nich oferują podobne funkcjonalności. Wśród nich znajdziemy między innymi Operę, która już od lat konkuruje z takimi gigantami, jak Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz od pewnego czasu Google Chrome. Jeśli właśnie zaczynacie swoją przygodę z przeglądarką Opera i nie wiecie w jaki sposób ustawić stronę startową to poniższy poradnik może okazać się bardzo pomocny. Zapraszamy do lektury.

 

Jak zmienić stronę startową w Operze? - zdjęcie 2

 

Ustawienie strony startowej w przeglądarce Opera nie jest skomplikowane i nawet nieco mniej doświadczonym użytkownikom nie powinno zajść wiele czasu. Od czego zacząć?

Na początku uruchamiamy przeglądarkę i do paska adresu wpisujemy stronę, która ma być startową. Następnie wciskamy jednocześnie klawisze Ctrl + F12. W oknie, które się pojawi wybieramy Użyj bieżącej, co spowoduje ustawienie aktualnie wyświetlanej strony jako stronę startową.

Jeśli zaś zawsze po odpaleniu przeglądarki ma być wyświetlana ustawiona przez nas strona startowa to należy z listy widocznej poniżej wybrać opcję Przejdź do strony głównej. Gotowe. W ten oto sposób ustawiliśmy stronę startową w przeglądarce Opera.

 

Jak zmienić stronę startową w Operze? - zdjęcie 3

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: