INTERNETJak zmienić styl i rozmiar czcionki na wszystkich stronach w Google Chrome?

Jak zmienić styl i rozmiar czcionki na wszystkich stronach w Google Chrome?

Niekiedy przeglądając strony internetowe natykamy się na nieczytelną, jasną lub zbyt ciemną, za małą lub za dużą czcionkę. Mówiąc wprost – treść nie zawsze jest czytelna. Co prawda można skopiować część i wkleić do edytora tekstu, ale takie rozwiązanie jest bardzo niewygodne i uciążliwe. Na szczęście w przeglądarce Google Chrome możemy zainstalować specjalny dodatek, który poradzi sobie z tym problemem.

 

Jeśli przeglądając strony internetowe mamy problem z odczytaniem treści – czcionka jest za jasna, nieczytelna, zbyt mała itp. – możemy pokusić się o instalację specjalnego dodatku do przeglądarki Google Chrome o nazwie Font Changer. Dodatek, jak sama nazwa wskazuje, zmienia czcionkę na wszystkich odwiedzanych stronach internetowych. Po zmianie, wszystko działa globalnie – możemy zmienić rozmiar czcionki na większy, wybrać uniwersalny styl, kolor etc. Co ciekawe, dodatek jest w stanie wprowadzać zmiany na wszystkich odwiedzanych stronach internetowych bez względu na domenę, państwo, język treści itp. A jak to działa?

 

Jak zmienić styl i rozmiar czcionki na wszystkich stronach w Google Chrome? - zdjęcie

 

W pierwszej kolejności naturalnie instalujemy dodatek Font Changer w przeglądarce Google Chrome. Po instalacji przy pasku adresu pojawi się nowa ikonka „FC”. Od tej chwili, aby zmienić ustawienia dla danej strony, wystarczy ją odwiedzić, a następnie kliknąć w ikonkę by wywołać menu z ustawieniami. W górnej części mamy rozwijane menu, z którego wybieramy, czy chcemy zmienić opcję globalnie, dla wszystkich odwiedzanych stron internetowych, czy tylko dla tej, na której obecnie się znajdujemy. W niższej części znajdziemy ustawienia dotyczące czcionki, a konkretniej stylu, grubości oraz rozmiaru. 

 

Jak zmienić styl i rozmiar czcionki na wszystkich stronach w Google Chrome? - zdjęcie 2

 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: