MOBILEKomputer nie widzi telefonu – co zrobić?

Komputer nie widzi telefonu – co zrobić?

Próbujesz podłączyć telefon lub smartfon do komputera, ale urządzenie mobilne nie może zostać wykryte przez PC? Poniżej podpowiadamy co zrobić, jeśli nasz komputer nie widzi telefonu.

 

Komputer nie widzi telefonu – co zrobić? - zdjęcie

1. W pierwszej kolejności warto sprawdzić prawidłowe podłączenie kabla USB do komputera i telefonu. Czasem winą może być poluzowany kabel. W przypadku telefonu, o prawidłowym połączeniu poinformuje ikona USB na ekranie wyświetlacza. Komputer z kolei powinien po chwili od podłączenia wykryć nowe urządzenie.

2. Jeśli mamy pewność, że kabel został podłączony prawidłowo, a mimo to komputer nie wykrywa telefonu, to być może wina leży po stronie uszkodzonego kabla USB. Warto użyć innego kabla USB, a następnie sprawdzić czy mamy połączenie.

3. Warto zmienić tryb połączenia USB przed podłączeniem telefonu do komputera. Następnie podłączamy kabel USB i sprawdzamy czy urządzenie zostało wykryte.

4. Przyczyną może być również konieczność ponownego uruchomienia komputera. Zanim jednak podłączymy telefon, warto również wyłączyć telefon, a następnie wyciągnąć i ponownie włożyć kartę pamięci. Dopiero po restarcie komputera i telefonu należy podłączyć urządzenie mobilne kablem USB.

5. Brak aktywności może również wynikać z braku aktualnych sterowników. W zależności od modelu telefonu i producenta, warto wejść na oficjalną stronę, gdzie za darmo można pobrać aktualną bazę sterowników do smartfona. Dopiero wtedy warto zresetować komputer oraz wyciągnąć, a następnie włożyć kartę pamięci. Teraz możemy już podłączyć telefon kablem USB do komputera.

Autor

Lukasz
2+2=

Komentarze - Komputer nie widzi telefonu – co zrobić?

  • ~ GPZ Można jeszcze wyłączyć i włączyć główny bezpiecznik w sieci energetycznej naszego mieszkania/domu.

PARTNERZY SERWISU: