TECHNOLOGIENajlepsze głośniki komputerowe 2014 - ranking

Najlepsze głośniki komputerowe 2014 - ranking

TECHNOLOGIE 0

Komputer w domu bardzo często służy także jako centrum multimedialne. Podłączony jest do dużego monitora lub telewizora, co zapewnia świetnej jakości obraz. Niemniej jednak poza obraz w filmach czy grach równie ważny jest dźwięk. Zdarza się również, że nasz komputer służy w domu jako główny odtwarzacz muzyczny. Jeśli zależy Wam na wysokiej jakości dźwięku, powinniście się zaopatrzyć w dobry zestaw głośnikowy. "Dobry" to dla niektórych przyzwoicie grające głośniki 2.1, a dla innych audiofilski komplet składający się z kilku głośników o wartości kilku tysięcy złotych. Poniższy ranking przedstawi te zestawy, które naszym zdaniem oferują wysoką lub bardzo wysoką jakość dźwięku i nie kosztują przy tym majątku.

 

Najlepsze głośniki komputerowe 2014 - ranking - zdjęcie

 

Edifier C3

 

Dane techniczne oraz cena:

Moc znamionowa: 46 W (RMS)  2x 8 W + 30 W

Zakres częstotliwości kolumn: 145-20 000 Hz

Zakres częstotliwości subwoofera: 45-140 Hz

Stosunek sygnału do szumu: 85 dB

Złącza: PC/CD/AUX, mini jack 3,5 mm stereo na podwójny RCA

Wymiary subwoofera: 268 x 330 x 309 mm

Wymiary kolumny: 116 x 203 x 160 mm

Waga: 14,8 kg

Cena: od około 600zł

 

Na początek porządny zestaw marki Edifier, który oferuje świetnej jakości dźwięk, za rozsądną cenę. Całość bowiem wyceniona została na poziomie podrzędnej wieży stereofonicznej lub dobrej jakoś odtwarzacza zintegrowanego z głośnikami. Co prawda mamy tutaj do dyspozycji tylko dwie kolumny z subwooferem, niemniej jednak oferują one naprawdę wysokiej klasy dźwięk. To przede wszystkim za sprawą zastosowania systemu Inelligent Distortion Control, który dynamicznie zarządza przeciążeniem wejściowym i dzięki temu unika zniekształceń dźwięku przy jednoczesnym, pełnym wykorzystaniu możliwości głośników. Dodatkowym atutem zestawu jest jego wygląd oraz jakość wykonania. Całość doskonale będzie się prezentować na półce lub obok monitora/telewizora. Pomimo niewielkich rozmiarów, zestaw ten może rozkręcić niejedną imprezę!

 

Najlepsze głośniki komputerowe 2014 - ranking - zdjęcie 2

 

Creative A550

 

Dane techniczne oraz cena:

Moc znamionowa: 37 W (RMS) 5x5W + 12W

Zakres częstotliwości kolumn: 40-20 000 Hz

Stosunek sygnału do szumu: 75 dB

Złącza: jack 3,5 mm

Wymiary subwoofera: 190 x 230 x 210 mm

Wymiary kolumny: 72 x 147 x 79 mm

Waga: 8,69 kg

Cena: od około 200zł

 

Na pierwszy rzut oka zestaw, jakich wiele w sklepach komputerowych, czy na aukcjach internetowych. Niemniej jednak po bliższym przyjrzeniu się dostrzegamy logo marki Creative, a to już dość obiecujący znak. Zestawy A550 pomimo nieco tandetnego wyglądu i plastikowych obudów głośników sprawdza się nad wyraz dobrze, oferując przy tym całkiem przyzwoity dźwięk przestrzenny 5.1. Mamy tutaj do czynienia między innymi z technologią Creative Dual Slot Enclosure, w skrócie DSE, która odpowiedzialna jest za konstrukcję obudowy, która zapewnia poprawny rozkład częstotliwości całego systemu audio. Za odpowiednią kierunkowość dźwięku dla danego głośnika odpowiada zaś technologia Creative Image Focusing Plate. Całość polecana jest przede wszystkim graczom, którzy spędzają długie wieczory w zaciszu swojego pokoju oraz fanom filmów z dźwiękiem 5.1.

 

Najlepsze głośniki komputerowe 2014 - ranking - zdjęcie 3

 

JBL Creature III

 

Dane techniczne:

Moc znamionowa: 25 W (RMS) 2x 5 W + 15 W

Zakres częstotliwości kolumn: 50-20 000 Hz

Stosunek sygnału do szumu: 80 dB

Złącza: jack 3,5 mm

Wymiary subwoofera: 230 x 230 x 230 mm

Wymiary kolumny: 75 x 75 x 70 mm

Waga: b/d

Cena: od około 230zł

 

Czas na najmniejszy w naszym rankingu zestaw. Najmniejszy ale jednocześnie najbardziej oryginalny i nie najtańszy. Mowa tutaj o modelu Creature III marki JBL. Firma JBL znana jest z odważnych projektów i niecodziennych pomysłów. Jeżeli nie zależy Wam na mocy oraz na wyłapywaniu tych najniższych tonów (zakres częstotliwości rozpoczyna się dopiero od 50Hz), ale za to cenicie sobie oryginalność, nowoczesny design i chcecie, by Wasi znajomi za każdym razem pytali cóż to za dziwne urządzenie leży na Waszym biurku to wybór jest prosty - JBL Creature III.

 

Najlepsze głośniki komputerowe 2014 - ranking - zdjęcie 4

 

Microlab SOLO 6C

 

Dane techniczne oraz cena:

Moc znamionowa: 100 W (RMS) 2x 50 W

Zakres częstotliwości 55-20 000 Hz

Stosunek sygnału do szumu: 85 dB

Złącza: 2x RCA (dodatkowo przejściówka mini jack 3,5 mm)

Wymiary: 210 x 270 x 361 mm

Waga: 13,7 kg

Cena: od około 500zł

 

W naszym rankingu pojawiły się już zestawy 2.1 oraz jeden zestaw 5.1. Czas na coś stosunkowo prostego, ale jednocześnie jednego z najlepszych w swojej klasie. Mowa tutaj o głośnikach Microlab SOLO 6C 2.0. Na pierwszy rzut oka zestaw ten robi ogromne wrażenie przede wszystkim ze względu na jakość wykonania oraz wykorzystane materiały. Nie ma tutaj bowiem mowy o tandecie czy plastikowych obudowach. Nasze oko cieszy lakierowana płyta MDF, która imituje drewno wysokiej jakości. Jakość brzmienia jest nieporównywalnie lepsza od niejednego zestawu 5.1, który kupimy za podobną kwotę. W komplecie z głośnikami producent dostarcza również wygodny w uzyciu pilot zdalnego sterowania. Całość doskonale sprawdzi się nie tylko jako głośniki komputerowe, ale także jako zestaw, który podłączyć możemy do telewizora. Model Microlab SOLO 6C spodoba się przede wszystkim fanom wysokiej jakości dźwięku.

 

Najlepsze głośniki komputerowe 2014 - ranking - zdjęcie 5

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: