MOBILEDarmowe gry przygodowe na Android

Darmowe gry przygodowe na Android

Przygodówki to jedna z najstarszych kategorii gier komputerowych. Te pierwsze powstawały już w latach 80-tych poprzedniego wieku. Od tamtego czasu wiele się jednak zmieniło i statyczne obrazy z mnóstwem tekstu zmieniły się w dynamiczną i realistyczną grafikę 3D oraz cała masę wartkiej akcji przerywanej różnego rodzaju zagadkami. Owszem, w dalszym ciągu możemy spotkać się z nowymi tytułami typu point and click, gdzie na ekranie wyświetlane są statyczne obrazy, a naszym celem jest rozwiązywać zagadki przy użyciu dostępnych w danej lokacji przedmiotów. Od czasu, kiedy smartfony i tablety z systemem Android stały się niezwykle popularne, najwięksi producenci gier także dla tej platformy tworzą świetne tytuły przygodowe. Poniższy tekst zaprezentuje te, które warte są uwagi.

 

 

The Lone Ranger

Samotny Jeździec, czyli The Lone Ranger to gra przygodowa oparta na kanwie kinowego hitu spod szyldu studia Disney. Przenosi nas ona na Dziki Zachód. Gracz wciela się w postać jednego z obrońców prawa, a jego zadanie polega na obronie małego miasteczka o nazwie Colby. W czasie gry pomaga nam tajemniczy Indianin. Całość to połączenie gry przygodowej ze zręcznościówką z elementami RPG. W czasie wykonywanie różnego rodzaju misji nasza postać sukcesywnie się rozwija. Wraz ze zdobytym doświadczeniem możemy wybierać spośród kolejnych umiejętności oraz kupować coraz to lepszy arsenał. Nie zabrakło tutaj także misji, gdzie przyjdzie nam kooperować z innymi stróżami prawa. Bez współpracy wykonanie zadanie jest bowiem niemożliwe. Warto dodać, że gra okraszona została świetną oprawą graficzną i realistycznymi efektami dźwiękowymi. Przypomina ona nieco konsolowy hit Red Dead Redemption.

 

Darmowe gry przygodowe na Android - zdjęcie

 

Gangstar City

Środek ogromnej, amerykańskiej metropolii. Niczego nie świadomy, dowiadujesz się o porwaniu swojego brata. Policja nie kwapi się, by pomóc. Cóż, postanawiasz, że weźmiesz sprawy w swoje ręce i sam postarasz się go uwolnić przy okazji karząc winnych. Tak właśnie rozpoczyna się fabuła gry Gangsar City, która stworzona została z myślą o użytkownikach urządzeń z systemem Android. Na początku wcielamy się w postać młodego, niewiele znaczącego młodzieńca, który aby odzyskać brata zostaje podrzędnym rzezimieszkiem. Z biegiem czasu, podczas wykonywania coraz to trudniejszych misji stajemy się popularni nie tylko w naszej dzielnicy, ale także w całym mieście. Wszystkie misje wykonujemy tylko po to, by zbliżyć się do mafijnego boss'a, który z niewiadomych dla nas powodów porwał naszego brata. Kiedy już zdobędziemy respekt wśród gangsterskiego półświatka, uświadamiamy sobie, że także i my jesteśmy na celowniku policji. W czasie rozgrywki przyjdzie nam zmierzyć się więc nie tylko z gangsterami, ale także ze stróżami prawa. Wszystko po to, by ocalić rodzeństwo. Z biegiem czasu możemy korzystać z coraz to lepszego arsenału, który pomoże w osiągnięciu celu.

 

Darmowe gry przygodowe na Android - zdjęcie 2

 

Men In Black 3

Faceci w Czerni to niezwykle popularna komedia sci-fi. Na podstawie trzeciej części powstała świetna gra przygodowa na urządzenia mobilne z systemem Android. W Men in Black 3 przyjdzie nam wcielić się w postać jednego z agentów specjalnych tajnej jednostki powołanej do walki z nieprzyjaźnie nastawionymi kosmitami. Na początku na nasze biurko trafiają najprostsze, nie wymagające wysiłku sprawy. Z biegiem czasu, kiedy przełożeni upewnią się, że jesteśmy dobrym agentem, przydzielają nam coraz to trudniejsze sprawy. Gra łączy ze sobą elementy przygodowe oraz akcji. Nie zabraknie strzelania, ale także rozwiązywania ciekawych zagadek. Całość okraszona została wysokiej jakości oprawą graficzną oraz jak przystało na serię Men in Black ogromną dawką świetnego humoru.

 

Darmowe gry przygodowe na Android - zdjęcie 3

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: