INTERNETZapomniałem hasła do routera tp-link - jak odzyskać?

Zapomniałem hasła do routera tp-link - jak odzyskać?

Zdarzyło Ci się zgubić lub zapomnieć hasło do routera tp-link? Poniżej przedstawiamy poradę, która ułatwi rozwiązanie problemu dla routera tp-link. Wskazówki dotyczą następujących modeli: Bezprzewodowe routery - standard N, 300Mb/s; Bezprzewodowe routery - standard N, 150Mb/s; Bezprzewodowe routery, standard G, 54Mb/s; Dwupasmowe routery bezprzewodowe N750; Dwupasmowe routery bezprzewodowe N600; Dwupasmowe routery bezprzewodowe N900.

 

Zapomniałem hasła do routera tp-link - jak odzyskać? - zdjęcie

Warto pamiętać, że domyślnie nazwa użytkownika oraz hasło to 'admin'. Jeśli wcześniej zmieniliśmy te ustawienia, należy ręcznie zresetować router. Wiąże się to z przywróceniem ustawień domyślnych, dlatego warto wcześniej wykonać kopię ustawień.

Odzyskiwanie hasła do routera tp-link – metoda 1:

1. W trakcie pracy routera należy wcisnąć i przytrzymać na ok. 10 sekund przycisk reset, który znajduje się z tyłu urządzenia.

2. W ten sposób po kilku sekundach nastąpi ponowne uruchomienie urządzenia i jednocześnie przywrócenie ustawień domyślnych.

3. Nazwa użytkownika i hasło to 'admin'.

Odzyskiwanie hasła do routera tp-link – metoda 2:

1. Wyłączamy router odcinając zasilanie.

2. Wciskamy i przytrzymujemy przycisk reset. W tym czasie nie puszczając przycisku włączamy zasilanie, a następnie czekamy ok. 15 sekund.

3. Po ok. 15 sekundach puszczamy przycisk reset, po czym oczekujemy na ponowne uruchomienie z przywróconymi ustawieniami domyślnymi.

4. Nazwa użytkownika i hasło to 'admin'.

5. Adres IP routera powinien zostać zmieniony na: 192.168.1.1.

6. Aby router działał poprawnie, IP komputera powinno być z tego samego zakresu co IP routera: 192.168.1.X (X to liczba od 2 do 253), maska podsieci to: 255.255.255.0, a domyślna brama to: 192.168.1.1.

Poniżej prezentujemy listę modeli, wraz z wersją sprzętową oraz wersją firmawaru, które można zresetować używając pierwszą z opisanych tu metod. Jeśli posiadamy router spoza poniższej listy, to należy zastosować metodę drugą. 

Zapomniałem hasła do routera tp-link - jak odzyskać? - zdjęcie 2

Zapomniałem hasła do routera tp-link - jak odzyskać? - zdjęcie 3

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: