MOBILEJak skutecznie kasować, przenosić lub edytować zablokowane pliki?

Jak skutecznie kasować, przenosić lub edytować zablokowane pliki?

Kopiowanie, przenoszenie, kasowanie – to podstawowe czynności na plikach, które wykonujemy praktycznie codziennie. Nie ma w tym nic trudnego, dopóki… wszystko działa. Niekiedy zdarza się, że jakiś plik nie chce się skasować lub zmienić lokalizacji. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być systemowa lub programowa blokada. Na szczęście za pomocą programu EMCO MoveOnBoot możemy szybko i sprawnie poradzić sobie z tym problemem.

 

Program EMCO MoveOnBoot umożliwia skasowanie, kopiowanie, przenoszenie lub zmianę nazwy dowolnego pliku lub folderu nawet wtedy, gdy został on zablokowany przez system operacyjny lub aplikacje. Jeśli chcemy zmienić nazwę folderu, który jest aktualnie używany przez system lub nieznany program, zazwyczaj jest to niemożliwe – pojawia się komunikat, że nie można ukończyć akcji. Nie zawsze jesteśmy w stanie rozpoznać, co to za program lub proces. Z tym programem nie będzie to żadnym problemem.

 

EMCO MoveOnBoot jest bardzo prosty w obsłudze i wszystkie operacje są wykonywane za pomocą intuicyjnego kreatora, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy przejdą przez wszystkie etapy zarządzania zablokowanym elementem bez najmniejszego trudu. Oprócz tego program poradzi sobie z wieloma plikami jednocześnie, a po zakończeniu procesu utworzy szczegółowy raport. Sprawdźmy więc jak to działa w praktyce.

 

Po pobraniu, zainstalowaniu, uruchomieniu i wstępnej konfiguracji programu, klikamy przycisk z różdżką (Boot Actions Wizard), a następnie postępujemy zgodnie z instrukcjami kreatora. Możemy wybrać docelowy rodzaj elementu (plik, folder itp.) a następnie akcję, którą chcemy wykonać. Następnie wybieramy lokalizację dotychczasową oraz docelową, jeśli chcemy przenieść lub skopiować wybrany element. Po wybraniu wszystkich opcji naciskamy przycisk „Finish” a następnie ponownie uruchamiamy komputer.

 

Jak skutecznie kasować, przenosić lub edytować zablokowane pliki? - zdjęcie

 

Możemy również przenieść dowolny plik lub folder za pomocą techniki „złap i upuść”. W tym celu łapiemy dany element i upuszczamy do na oknie programu, a następnie w nowym oknie wybieramy folder docelowy. Plik zostanie automatycznie przeniesiony po ponownym uruchomieniu komputera.

 

Jak skutecznie kasować, przenosić lub edytować zablokowane pliki? - zdjęcie 2

 

Wszelkie operacje na zablokowanych plikach lub folderach możemy wykonać za pomocą wbudowanych poleceń. W tym celu wystarczy kliknąć na ikonę z podpisem „Move”, a następnie z niewielkiego menu wybrać preferowaną opcję. Jeśli wybraliśmy przeniesienie, w kolejnym kroku wybieramy lokalizację pierwotną oraz docelową. W ten sposób możemy również wybrać preferowaną nową nazwę.

 

Jak skutecznie kasować, przenosić lub edytować zablokowane pliki? - zdjęcie 3

 

W niemal ten sam sposób możemy manualnie usunąć zablokowane foldery lub pliki. W tym celu klikamy na ikonę z podpisem Delete, a następnie wybieramy lokalizację elementu, który chcemy usunąć.

 

Jak skutecznie kasować, przenosić lub edytować zablokowane pliki? - zdjęcie 4

 

Pamiętajmy, że po wykonaniu wszystkich operacji należy kliknąć na przycisk z podpisem „Restart Windows”, aby ponownie uruchomić system operacyjny. Dopiero wtedy wszystkie zaplanowane operacje zostaną zrealizowane. 

 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: