MOBILEProblemy z wi-fi na telefonie z Androidem

Problemy z wi-fi na telefonie z Androidem

Najnowsze smartfony wyposażone są w moduły WiFi pozwalające na bezprzewodowe łączenie się z siecią Internet. Pozwala to na darmowe przeglądanie stron internetowych, pobieranie plików, rozmowy na Skype w miejscach, gdzie znajduje się bezprzewodowa sieć WiFi. Niestety czasem zdarza się, że nasz smartfon ma problemy z połączeniem się z siecią pomimo braku lub poprawnie wpisanego hasła do sieci. Poniżej znajdziecie najczęstsze przyczyny tego typu problemów. 

 

Problemy z wi-fi na telefonie z Androidem - zdjęcie

 

Problem połączenia z siecią WiFi najczęściej wynikają z gubienia przez urządzenie IP. Problem ten najprościej jest rozwiązać poprzez ustawienie w opcjach statycznego IP. Jeśli chcemy to zrobić w domu, należy na komputerze sprawdzić najpierw jaka jest pula adresów dla posiadanego przez nas DHCP czyli protokołu dynamicznego konfigurowania węzłów. Aby to sprawdzić, klikamy menu start i wybieramy Uruchom. Teraz wpisujemy CMD. Uruchomi to wiersz poleceń. W konsoli wpisujemy zaś ipconfig/all. Teraz naszym oczom ukazują się wszystkie potrzebne dane, czyli adres IP, DNS'y, brama oraz maska sieci.

 

Problemy z wi-fi na telefonie z Androidem - zdjęcie 2

 

Teraz czas wziąć w rękę nasz smartfon. Wchodzimy w menu Ustawienia i wyszukujemy zakładki Sieci zwykłe i bezprzewodowe lub sekcję opcje bezprzewodowe (zależnie od wersji Androida). Następnie wchodzimy w ustawienia Wi-Fi i z menu podręcznego wybieramy Zaawansowane. Teraz pora wybrać opcję Używaj statycznego adresu IP. Kolejnym krokiem będzie wpisanie właściwego adresu IP, bramki, maski sieci oraz DNS'ów. Te znajdziemy na ekranie naszego komputera (wyszukiwaliśmy je na początku). Po wszystkim spróbujmy raz jeszcze uruchomić WiFi w naszym smartfonie. Teraz wszystko powinno działać!

 

Problemy z wi-fi na telefonie z Androidem - zdjęcie 3

 

Pamiętajcie jednak, że nie jest to jedyna, a tylko dość często spotykana przyczyna braku połączenia telefonu z siecią WiFi. Zanim zaczniecie konfigurować statyczne IP, pamiętajcie aby najpierw sprawdzić takie rzeczy, jak:

- siła sygnału sieci WiFi,

- poprawność wpisanego hasła WiFi (kolejność znaków, małe/wielkie litery, spacje),

- sprawdźcie moduł WiFi w Waszym telefonie z inną siecią bezprzewodową, być może jest on uszkodzony.

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Problemy z wi-fi na telefonie z Androidem

  • ~ 3ghhh3sdxd slabe

PARTNERZY SERWISU: